"İkili sistemde gizli zam var!"

"İkili sistemde gizli zam var!"
Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı, halk otobüslerindeki ikili sistemin, işletmecilere zam vermek için çkarıldığını öne sürdü.

 Nazlı, Belediye Başkanı Mustafa İça'nın halk tepkisinden korktuğu için böyle bir yöntemi seçtiğini ileri sürerek, konuşmasına şöyle devam etti:

'Kütahya Belediyesi aynı uygulamayı 26 Şubat 2008 yılında da ikili sistem dönemini başlatmıştı.Ancak zammı verdikten sonra aradan 1 hafta geçmeden 6 Mart 2008 tarihinde belediye başkanı ikili sistemden tekli sisteme tekrar geçmiştir. Aynı senaryolar tekrarlanarak ve halktan tepki almamak için yapılan bu uygulamalarla bu halkla daha ne kadar alay edilecektir' şeklinde açıklamlarda bulundu.


Uygulamanın kabul edilir bir yanının olmadığını dile getiren Nazlı, çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Nazlı: 'Dernek olarak ekmeğe ve halk otobüslerine zam verileceğini aylar öncesinde ve aralık ayındaki ekmek zammı ile ilgili basın açıklamamızın sonunda halk otobüslerine de yeni yılda zam yapılacağını duyurmuştu ve derneğimizin haklılığı böylece bir kez daha ortaya çıkmıştır. Halk otobüslerine zam verme telaşında olan belediye halkın tepkisini üzerine çekmemek için tekrar aynı senaryoyu uygulamaya koymaktadır. Halk otobüslerinin istediği zammı vermek için uygulanan ve inandırıcı olmayan bu ikili sistem den acaba kaç ay sonra Belediye tekrar vaz geçecektir.Halkımızla dalga geçerek halka zulmeden, ancak her defasında halkın yanında yer aldığını söyleyen kişilerin amacı sadece belirli çıkar gruplarını memnun etmekten öteye gitmemektedir. Her zaman tüketici haklarının savunucusu olan Tüketiciler Birliği Şubemiz, bu şekilde gerçekleştirilen zamlarda daima hakkaniyet içinde yer almasını ve yetkililer tarafından açıklığa kavuşturulmasını, böyle bir uygulamaların kabul edilemez olduğunu belirtmek isterim' şeklinde ifadeler kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com