"İkili Sisteme ramak kaldı"

"İkili Sisteme ramak kaldı"
Gazetemiz tarafından geçtiğimiz haftalarda gündeme getirilen ve Kütahya'da uygulanmaya konulması planlan ikili sistem ile ilgili açıklama yapan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, ikili sisteme geçebilmek için gereken çalışmaları tamamlamak üzere old

Gazetemiz tarafından geçtiğimiz haftalarda gündeme getirilen ve Kütahya'da uygulanmaya konulması planlan ikili sistem ile ilgili açıklama yapan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, ikili sisteme geçebilmek için gereken çalışmaları tamamlamak üzere olduklarını söyledi.

Kütahya taşımacılığında yaşanan kargaşanın artık sonlandırıldığını anımsatan İça, ikili sistem ile halkın daha ucuza seyahat edebileceğini ifade etti.
Konuyu detaylı olarak açıklayan İça, şu açıklamalarda bulundu:
'İkili sistem dediğimiz, yani mesafeye göre bir ücret sistemi ile hem şoför esnafımız maliyetleri düşerek mağduriyetten kurtulacaktır, hemde halkımıza ekonomik anlamda çok büyük faydası olacaktır. Bu sistemi bir bütün olarak ele aldık. Bununla ilgili meclis kararlarımız çıktı. Yeni yapılanma içerisinde, 50 kuruş olarak Oto terminal şehir dışına çıkınca ring seferleri yapmak üzere uygulamaya başlanmış olup uygulama devam etmektedir.
Zafertepe'den Evliya Çelebiye Mahallesi güzergahına yapılan ulaşımlarda, otobüs yolcularının %70'i Vazo civarında iniyor, %20'si aralarda iniyor, %10'u da son durağa gidiyor. Bununla ilgili anketler yaptık. Bu %10 için herkes tam bilet parası veriyor. Bu bir haksızlıktı. Son durağa gideceklere de kolaylık getirmek gerekiyordu. Bu haksızlığı önleme anlamında aynen büyük şehirlerde olduğu gibi bu sistemi başlatacağız. '
Emniyet Müdürlüğü ile sürekli koordinasyon içerisinde olduklarını belirten İça; 'Şu anda Sebil Erenler Camiinin olduğu yerde bir düzenleme yapıyoruz. Yakında Öğretmen Evi arkasındaki bölgede indirme bindirme yeri olacaktır. Bir bütün olan bu proje için bütün kurumlarla birlikte hareket ediyoruz' dedi..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com