“İkili sistemin amacı gizli zam!..”

“İkili sistemin amacı gizli zam!..”
Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı A.İhsan Nazlı, ikili sistemin uygulamadan kaldırılacağı yönünde Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın yaptığı açıklamlar üzerine; ''Belediye Başkanının halk otobüsleri ile ilgili yeni uygulama ve ikili siste

Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı A.İhsan Nazlı, ikili sistemin uygulamadan kaldırılacağı yönünde Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın yaptığı açıklamlar üzerine; ''Belediye Başkanının halk otobüsleri ile ilgili yeni uygulama ve ikili sistemin uygulanmasında ki gerçek niyetinin halk otobüslerine zam yaparak, hazırlanmış bir durum olduğunu halktan tepki almamak ve halk otobüsleri ve E-Kentin kazancını artırmak olduğunu ve bu sistemin uzun sürmeyeceğini basın açıklamalarımızda belirtmiştik” şeklinde iddialarda bulundu.
Belediye Başkanı Mustafa İça'nın her zaman halkın yanıda olduğunu söylediğini ve bu söylemin sözde bir söylem olduğunu savunan Nazlı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Her defasında halkın yanında yer aldığını söyleyen kişilerin amacı sadece E-Kenti (kart 43) memnun etmekten öteye gitmemektedir; ucuzluğu getirdiğini savunanlara soruyoruz.? Tekli sisteme geçilmesi durumunda 1.45 TL fiyat vermek isteyenler, kimlerin avukatlığını yapmaktadır. Halkı düşünmek, halkın yanında mı yer almak, esnafın yanında mı yer almaktır.Bunun Neresi ucuzluk” şeklinde sert açıklamalarda bulundu.
Yaşanan yargı süreçleri sonucunda toplu ulaşımda Kütahya Belediyesi'nin yetkisinin daha da arttığını belirten Nazlı, İça'ya verilen yetkinin halk lehine kullanılması gerektiğini belirtti.
Belediye tarafıdan yapılan değişikliklerin halkı mağdur ettiğini ifade eden Nalı; “Artık yargı süreci ile son geldiğimiz noktada, toplu taşımada güzergâhların düzenlenmesinden, fiyat tarifesine her türlü yetkinin Belediyeye ait olduğunu söylüyorlar, ancak verilen fiyatların hiç te vatandaşın lehine olmadığını kendileri de biliyor. Dolayısıyla biz yasaların verdiği her türlü hakkı vatandaşımız ve otobüsçü esnafımız lehine kullanmaya çalışıyoruz diye iddia edenler gerçeği neden gizliyor acaba, burada verilen zamdan halk memnun değil, otobüsçü esnafı memnun değil, tek memnun olan E-Kent ve Kütahya Belediyesi dışında kimse memnun değil.
Son dört ayda da anketler yaptırdıklarını iddia edenlere soruyoruz, bu anket kimlerle, hangi tarihte, hangi firmaya, ve yapılan ankete katılanları ve anket yaptırılan firmaya ödediğiniz tutarı açıklayabili rmisiniz? Çünkü bundan önceki açıklamalarınızda sivil toplum kuruluşların fikrini aldığını iddia edenler bugün bu kuruluşların adını dahi zikredemiyor, Zafertepe'den binen yolcuların kent merkezine ulaşımlarında; %70'i Zafer Meydanında, geri kalan %20'si ara yollarda, son durağa ise %10'luk bölümü gitmektedir. %10'luk dilim için herkese aynı bedeli ödetmek bir haksızlıktır diyen sayın başkan, gerçekleri söylemiyor; çünkü kısa mesafede 1.00 TL verenler aynı güzergaha değilde farklı güzergaha gidecek olsa ödeyeceği fiyatın kaç lira olduğunu neden söylemiyor acaba.
Haksızlıkları önlemek için yaptığımız ikili sistem gayet başarılı oldu. Diyenlere soruyoruz, Başarısını topladığı paralardan dolayımı hesaplıyor. Dernek olarak halk otobüsleri ikili sistemden Mart'ın 15 ine kadar geri adım atılmaması durumunda dernek olarak ilimizde imza kampanyası yaparak,ben istersem olur zihniyetine son verilecektir.
İnandırıcı olmayan bu ikili sistemin tek amacı vardır, o da göz göre göre halkımızı canından bezdirmektir” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com