İkinci Ali İsmail vakası

İkinci Ali İsmail vakası
Eskişehir'de bir öğrenciyi daha sopayla dövüp hastanelik ettiler

Ali İsmail Korkmaz'ın sopalı kişiler ve polisler tarafından dövüldüğü gün bir üniversite öğrencisinin daha dövüldüğü iddia edildi.

İddialara göre Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi 1. Sınıf Öğrencisi Tevfik Caner Ertay 2 Haziran akşamı demir sopalarla dövülüp polis otosunun bagajına kilitlendi. Ölümle tehhdit edilen Ertay suç duyurusunda bulundu. Eylemlerin olduğu 2 Haziran gecesi yürüyen bir grubun içinde yer alan Ertay polis müdahale edince gazdan korunmak için bir otoparka sığındı. Ancak arkasından gelen polisler tekme, yumruk ve copla kendisini dövdü.

Dayaktan bayılan Tevfik Caner Ertay bir saat sonra gözünü açtığında polislerin gittiğini düşünerek otoparkın üst katına çıktı. Ertay daha sonra yaşadıklarını şöyle anlattı; ”Yaklaşık bir saat geçmişti. Bulunduğum yere Eskişehir Terörle Mücadele Şubesi’nde çalıştığını bildiğim, sivil giyimli beş polis geldi. Beni darp edip kimliğimi aldılar. Sürükleyerek merdivenlerden indirdiler. Aşağıda 15 polis daha vardı. Ellerindeki demir ve ahşap sopalarla bana saldırdılar. Yerde yatarken, polis yüzüme biber gazı sıktı. Beni parka doğru sürüklediler, aracın bagajına sıkıştırıp, kapağını kapattılar. Kendi aralarında ‘Bunu yok edelim’ diye baskı uyguluyorlardı. Bilmediğim bir caddeye götürdüler. Bagaj açıldığında da polis amiri olan ‘Ayhan’ isimli şahısla yaklaşık on polis vardı. Ayhan, ‘İyi yapmışsınız, şimdi götürün’ dedi. Bagajdan çıkartmaya çalıştılar. Direnince dövüp, tekrar bagaja kapattılar.”

İşkence sonrasında araba bagajında hastaneye götürüldüğünü ve polislerin baskıyla doktordan rapor aldığını söyleyen Ertay'ın daha sonra Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nde yapılan muayenesinde ‘burnu ve elinde kemik kırığı, yüzünde yaygın şişlik, sağ göz altında 10x5 santimetre çapında morluk, sırtının sağ tarafında 10x7 santimetre, ensede 20x10 santimetre, batın sağ tarafta 10x7 santimetre ve sol uylukta 30x10 santimetre çapında kızarıklık’ saptandı.

AVUKATINDAN SAKLAMIŞLAR

Tevfik Caner Ertay'ın avukatı Pınar Çelik Arpacı da kendisine ulaşmaya çalıştıklarında polisin Ertay'ı onlardan sakladığını söyledi. Hastanede olduğu halde polis tarafından görüşmeleri engellenen Ertay'ı Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Çarşı Polis Merkezi’nde aradıklarını ve aslında 3 saattir hastane olduğunu öğrendiklerini anlatan Arpacı en sonunda Odunpazarı Polis Merkezi’ne giderek burada görüşebildiklerini ifade etti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com