İkinci Bir Saldırgan Yok!

İkinci Bir Saldırgan Yok!
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Taksim'deki patlamayla ilgili açıklama yaptı..

Canlı bombanın kimliğiyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Atalay, şu şekilde konuştu:

Terör ve istihbarattan sorumlu arkadaşlarımız olayın bütün boyutlarıyla ilgil bilgi verdiler. Kendi aramızda da tekrar baştan sona önümüzdeki bütün verileri değerlendirerek analizler yaptık. Şimdi de Taksim'de hastaneye gidip yaralılarımızı ziyaret edeceğiz. Yaralılarımızla ilgili hayati bir risk yok. Özellikle sivillerin yaraları daha hafif bir kısmı bugün taburcu oluyor.

Sizin merak ettiğiniz olayla ilgil 'kimlik, örgüt vs...' bu konuda size bir açıklama yapamıyorum. Elimizde veriler var, çalışmalar var dün sizin de gördüğünüz gibi olay yeri inceleme ekipleri çok dikkatli çalıştılar. Bu konuda her zaman olduğu gibi tedbir gösteriyoruz. Tedbirli olmamız gerekiyor, acele açıklama yapmamamız gerekiyor, iyice emin olduktan sonra o konuda da açıklama yapılacak.

Bu olaylarla ilgili genel politikamız mümkün olduğunca basını en kısa sürede en doğru haberlerle bilgilendirmek. Dolayısıyla verilebilecek bilgileri size mutlaka doğru şekilde vermek istiyoruz. Spekülatif haberlerin olmasını en az isteyen biziz. Birey kimliğiyle ilgili örgüt yapısıyla iglil şu anda açıklama yapmıyoruz.

İkinci bir kişinin varlığı söz konusu değil öyle birşey tespit edilmedi. Hedef polisti, ama orada tabi bariyerler var onun için de hedefine ulaşamadı. Şu anda gözaltında olan kimse yok. Daha önceden bir suç kaydı tespit edilmedi


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com