İkinci doğalgaz faciası

İkinci doğalgaz faciası
Fatih Horhor Caddesi’nde bir ikamette meydana gelen gaz sızıntısından zehirlenen yabancı uyruklu 3 kişi hayatını kaybetti.

İstanbul Zeytinburnu’nda dün gece yaşanan ve 5 kişinin hayatanı kaybettiği doğalgaz faciasının şoku geçmeden ikinci bir haber geldi. Fatih'teki bir apartmanda yılbaşı gecesi 3 kişi doğalgazdan zehirlenerek hayatını kaybettiği belirlendi. Olay Fatih Aksaray Horhor Caddesi'ndkei bir binanın 2. katında meydana geldi. İddiaya göre, 3 kişi doğalgazdan sızan karbon monoksitten zehirlenerek yaşamını yitirdi. Olay yerine polis itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hayatını kaybeden 3 kişinin yabancı uyruklu olduğu öğrenildi.Mahalle sakinlerinden Ahmet Konuklu “Bu daireyi yabancılara vermişler. O sırada sanırım uyuyorlarmış doğalgazdan sızan karbon monoksitten dolayı uyanamamışlar. Komşular fark ediyor. Daha sonra polise haber verildi. Polis, 3 kişinin cansız bedenini içerde buldu. O evde 5 kişi kalıyormuş" dedi.Ancak o sırada dairede 3 kişinin kaldığı ve hayatını kaybedenlerin öğrenci oldukları belirlendi.

BİNA TADİLATTAYMIŞ

Binanın onarım aşamasında olduğunu söyleyen Konuklu, “Bu evde tadilat yapıldı. Onarımı bittikten sonra öğrencilere kiraya verilecekti. Zaten tadilat bitmedi. İçerde tadilat devam ediyor" diye konuştu.Sokakta esnaf olan bir vatandaş ise, “Buraya geldiğimizde ölenlerin arkadaşları buradaydı. Polislere arkadaşlarının evde öldüğünü söylediler" dedi.

YILBAŞI SÜSLERİ BULUNDU

Bu arada, boş içki şişeleri bulunan dairede kutlama yapıldığına dair emareler olduğu ve Libyalı 3 gencin yılbaşı gecesi ölmüş olabileceği kaydedildi. Öte yandan, Olay Yeri İnceleme ekipleri ile İGDAŞ ekiplerinin de dairedeki araştırmaları sürüyor.

İGDAŞ, akşam saatlerinde Fatih'te meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği doğalgaz zehirlenmesi ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

"Yabancı uyruklu olduğu iddia edilen 3 kişinin hayatını kaybettiği belirtilen açıklamada şöyle denildi : 187 Doğalgaz Acil Hattı’na gelen ihbar üzerine olay yerine giden İGDAŞ ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede doğalgaz sözleşmesinin bir önceki kullanıcı tarafından 2 Ekim 2012 tarihinde fesih (iptal) edildiği, sayacın mühürlenip kelepçelendiği, ancak sayaçtaki mührün sökülerek kelepçenin kırıldığı ve doğalgazın kaçak kullanıldığı belirlenmiştir. İlk incelemelere göre tesisatta projeye aykırı bir durum olmadığı da tespit edilmiştir. Ölümler ile ilgili kesin sonuçlar olay yeri inceleme ekiplerinin detaylı araştırmaları sonucunda ortaya çıkacaktır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Saygılarımızla…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com