İkinci el oto alacaklar dikkat

İkinci el oto alacaklar dikkat
Bursa Oto Galericileri Odası Başkanı Hakan Yanık, kriz söylentileri sebebiyle ikinci el otomobil satışlarının düştü.

Bursa Oto Galericileri Odası Başkanı Hakan Yanık, kriz söylentileri sebebiyle ikinci el otomobil satışlarının düştüğünü belirterek, "Eylül ayından sonra satışların artmasını bekliyoruz" dedi.

İkinci el otomobil satışı yapan galericiler, satışlardan dertli. Ramazan ayında satışların düştüğünü söyleyen Yanık, önümüzdeki eylül ayından itibaren satışlarda bir artış beklediklerini kaydetti. Yanık, "Satışlar her Ramazan ayında düşer. Yaz sezonunda istediğimiz satış rakamlarına ulaşmadık. Satışlarımız düştü. İkinci el otomobil satışları toparlanmak için eylül ayını bekliyor. Ama bu sene satışların iyi geçeceğini sanmıyorum. Çünkü piyasada öyle bir hava var. Dünyada meydana gelen ekonomik kriz sebebiyle vatandaşlar tedirgin. Vatandaş elindeki parayı altına çevriyor. Okulların açılmasıyla birlikte satışlarda bir hareketlenme bekliyoruz" dedi.

GALERİCİLERDEN SANAL TEPKİ
 
Yanık, sektör olarak en büyük problemleri arasında internetten yapılan satışlar olduğunu belirten Yanık, "İnternetten satışı yapılan araçların fiyatlarının bir aralığı yok. Müşterinin yanılma ihtimali yüksek. İnternetten yapılan ve herhangi bir kanuna tabi tutulmayan satışlar bizleri mağdur etti. Sanal ortamdaki uçuk olan ikinci el araç fiyatlarına belli bir standart getirilmelidir. Herhangi bir model otomobilin sıfır fiyatına ikinci elde değeri oluyor. Vatandaşlar buna aldanabiliyor" diye konuştu.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com