İkinci Ergenekon'da 166'ıncı duruşma

İkinci Ergenekon'da 166'ıncı duruşma
İkinci Ergenekon davasının 166'ıncı duruşması başladı. Savunması alınan tutuksuz sanık Yüksel Dilsiz'in talebi üzerine kapalı oturum yapılıyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesinde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, CHP İzmir Milletvekili gazeteci Mustafa Balbay ile gazeteci Tuncay Özkan ve emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık katıldı.

Odatv davası kapsamında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük ve yine başka suçtan tutuklu yargılanan Yüksel Dilsiz ile tutuksuz sanıklar Maruf Şinik ve Recep Taylan da duruşmada hazır bulundu.

Tutuklu yargılanan CHP Zonguldak Milletvekili ve Başkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Mustafa Dönmez ve Levent Göktaş ise duruşmaya gelmedi.

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, bugün savunması alınacak olan Yüksel Dilsiz'in mahkemeye dilekçe vererek, kapalı oturumda beyanlarının alınmasını istediğini söyledi.

Dilsiz'in bu talebini değerlendiren mahkeme heyeti, sanığın bu talebini dikkate alarak, Ceza Muhakemesi Kanununa (CMK) göre diğer sanıkların bulunmadığı ortamda dinlenilmesine karar verdi.

Duruşma salonunda bulunan tutuklu ve tutuksuz sanıkların salondan çıkarılmasının ardından söz alan Dilsiz, basın mensuplarının da çıkartılmasını istedi.

Bunun üzerine duruşmayı izleyen basın mensuplarının da salondan çıkarıltıldı.

Avukat ve izleyicilerin katıldığı duruşma, Dilsiz'in savunmasının alınmasıyla devam ediyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com