İkinci "Habur vakası"

İkinci "Habur vakası"
Şemdin Sakık'ın gizli tanıklığı hakkında Ankara Baro başkanı yazılı bir açıklama yayınladı

Ankara Baro başkanı Metin Feyzioglu, Şemdin Sakık'ın Ergenekon davasında gizle tanık olmasının ortaya çıkmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı.Feyzioglu açıklamasında terör örgütü yöneticisine gizli tanık kalkanı verildiğini belirtti.

İşte Ankara Baro başkanı Metin Feyzioglu'nun yazılı açıklamasının tam metni;

İKİNCİ HABUR VAKASI :

TERÖR ÖRGÜTÜ YÖNETİCİSİNE GİZLİ TANIK KALKANI VERİLMESİNİN HİÇBİR HUKUKİ VE VİCDANİ AÇIKLAMASI OLAMAZ

1- Şemdin SAKIK onbinlerce Türk askerinin, polisinin, kamu görevlisinin, öğretmenin, doktorun, küçük bebeklerin dahi katledilmesinden sorumlu terör örgütünün üst düzey yöneticisidir.

2- İddia edilen bir darbe teşebbüsünün yargılamasını yapmakta olan bir mahkemenin terör örgütü üst düzey yöneticisine gizli tanık sıfatı vererek, onu koruma kalkanı altına alması, hukuki veya vicdani hiçbir gerekçe ile kabul edilemez.

3- Bu şahsın gizli tanık sıfatıyla tanık kürsüsüne çıkartılması; terörle mücadele görevlerinde bulunmuş asker ve polislerin; milletvekillerinin, gazetecilerin, siyasetçilerin yargılandığı bir davada kamu tanığı olarak dinlenmesi, Türkiye’yi bölmek için yıllardır en acımasız katliamları yapan terör örgütünün meşrulaşmasına ve ardından siyasallaşmasına hizmet edecektir.

4- Onbinlerce insanımızın katledilmesinden sorumlu terör örgütü yöneticisi şahıs, ismini açıklamasaydı, mahkemenin kendine sağladığı gizlilik kalkanından yararlanarak verdiği ifade, terör örgütünün toplumun gözünde meşrulaşmasını sağlayacaktı. İşte vahim olan buz gibi gerçek budur !

5- Bu yapılan, vicdanlarımızdaki yarası henüz geçmemiş olan Habur Vakası’nın daha da ileri düzeyde bir tekrarıdır.

6- Hiç kuşkusuz izahı hukuken mümkün olmayan söz konusu yargısal uygulama, terör örgütüyle canları pahasına mücadele eden kamu görevlilerinin mücadele azmini etkileyecektir.

7- Ancak Türk Milleti’nin sağduyusu, bağımsızlığına, özgürlüğüne, demokrasiye ve vatanına sarsılmaz bağlılığı her zamanki gibi üstün gelecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Çünkü Türk Milletinin görev belgesi Atatürk`ün Gençliğe Hitabesi’dir.

Avukat Metin FEYZİOĞLU
ANKARA BAROSU BAŞKANI
(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com