İkinci hedef Haziran’daki kurultay

İkinci hedef Haziran’daki kurultay
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci hedefin haziran ayındaki olağan kurultayla yerel seçimlere hazırlanmak olduğunu söyledi.

Delegelere mesaj yolladı

Kemal Kılıçdaroğlu delegelere  yeni CHP’nin hedeflerini anlatan SMS'lerle mesaj yolladı. Kılıçdaroğlu, mesajlarında "Sıra hiç, ama hiçbir kimseyi ötekileştirmeden el ele, omuz omuza vererek ve daha çok çalışarak partimizi iktidara taşımaya geldi" dedi.

İkinci hedef Haziran’da hazırlıklara başlamak

Kurultaydan zaferle çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Parti programının yeniden yazılması için talimat verdim. Kısa ve net hedefleri olan bir program hazırlayacağız. İkinci önemli hedefimiz haziran ayındaki olağan kurultay ile 2014 ilkbaharındaki yerel seçimlere hazırlanmak" dedi.

‘Kurultaylardan huzurla çıktık’

“Çok başarılı bir kurultay sürecini geride bıraktık” diyen Kılıçdaroğlu, “Şu anda iki kurultaydan da huzur içinde çıkmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu kurultaylar bir kez daha bana CHP kurultay delegesinin ne kadar bilinçli, saygın ve sağduyulu olduğunu gösterdi. CHP layık olduğu tüzüğe kavuştu. Şimdi sıra layık olduğumuz parti programına kavuşmaya geldi. 350- 400 sayfalık parti programı olmaz. Talimat verdim arkadaşlarımız parti programını yeniden oluşturmak ve yazmak için çalışmalarına başladılar. Almanya'daki SPD'nin, İngiltere'deki İşçi Partisi'nin ve Kuzey Avrupa ülkelerindeki sosyalist partilerin programlarını getirdik. Şimdi hepsini inceliyoruz. Çok daha kısa ve çok daha net hedefleri olan bir parti programı hazırlayacağız. Bu çalışma tahminen bir yılımızı alacak. Gelecek yıl bu zamanlarda Türkiye'deki entelektüellerin önüne yeni parti program taslağını koymuş olacağız. Örgütümüzün, üniversiteler başta olmak üzere toplumun görüşlerini toplayıp dikkate alacağız" şeklinde konuştu.

‘Hiçbir arkadaşımızı dışlamayacağız’

Kılıçdaroğlu parti programının yeniden yazılması dışındaki en önemli hedeflerinin bu yılın haziranında yapılacak olan olağan kurultaya ve 2014 ilkbaharındaki yerel seçimlere hazırlanmak olduğunu belirterek şunları söyledi: "Hazirandaki olağan kurultaya yeni tüzüğümüzle en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız. Örgütümüzün iradesinin çarşaf liste ile merkez yönetimine de yansımasını sağlayacağız. Hiçbir arkadaşımızı dışlamayacağız. Örgüt kimi isterse onu seçecek. Bundan sonra partideki en önemli güç örgütümüz olacaktır."
Yerel seçimlerde halkın sevdiği, güven duyduğu, itibar ettiği adayları göstermeye çalışacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, "Halen görev yapmakta olan ve halkın teveccühünü kazanan belediye başkanlarımızla birlikte olmaya devam edeceğiz. Yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nin gerçek gücünü tüm Türkiye'ye göstereceğiz. Bu artık benim ve partimin en öncelikli meselesidir" dedi.

‘Delegelere telefon açmadım’

CHP lideri, "Hiçbir delegeye telefon açmadım. Telefon açıp 'şöyle oyunu kullan veya böyle yap', demedim. Onları özgür iradeleriyle baş başa bıraktım. CHP çağdaş bir sosyal demokrat parti olacaktır. Geçmiş tüzüğü ben yapmadım, geçmiş tüzüğün altında benim imzam yok, ama biz geçmişe değil geçmişten ders alarak geleceğe bakacağız. Hedefimiz gelecek. Hedefimiz CHP'nin iktidar olması için çalışmak. Yolumuz açık olsun."
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com