İkinci Ses Kaydı da Yabancı Basında

İkinci Ses Kaydı da Yabancı Basında
Reuters haber ajansı bu sabah saatlerinde geçtiği haberde dün gece Youtube'ta yayınlandığı belirterek bir ses kaydının içeriğini anlattı.

AKP'nin yolsuzluk kasetleri dış basının da gündeminde. Türkiye yaşanan yolsuzluk skandalı dizisini birçok gazete manşetine taşıdı. Erdoğan ve oğlu Bilal'in ilk yayınlanan ses kaydını büyük bir şok ile duyuran gazete ve ajanslar bugün de ikinci ses kaydına yer verdi. Erdoğan'ın rüşvet miktarını beğenmediği konuşmaların geçtiği kayıtları uluslararası haber ajansı Reuters dünyaya duyurdu.

İşte Reuters ajansının geçtiği haber;

"Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ve oğlundan bir iş anlaşması kapsamında belli bir miktarda parayı almamasını söylediği ikinci bir ses kaydı dün akşam You Tube üzerinden yayınlandı.

Erdoğan, Pazartesi akşamı kendisi ile oğluna ait olduğu iddia edilen ve yolsuzluk operasyonunun başladığı 17 Aralık günü geçen ve oğlundan evde bulunan yüksek tutardaki paranın dağıtılmasını istediği ses kayıtlarını "montaj ve haince bir saldırı" olarak nitelemişti.

Haramzadeler adı altındaki bir hesaptan dün akşam yayınlanan kayıtta Erdoğan olduğu iddia edilen kişi, "Sakın alma, Bize ne söz verdiyse onu getirecekse getirsin, getirmeyecekse, gerek yok. Başkaları getiriyor, o niye getiremiyor? Bunlar ne zannediyorlar bu işi, ama şimdi düşüyorlar, kucağımıza düşecekler, merak etme" diye konuşuyor.

Reuters Pazartesi akşamı ve dün akşam yayınlanan ses kayıtlarının gerçek olup olmadığını teyit edemedi.

Üst düzey bir hükümet yetkilisi dün akşam, "Yayımlanan kayıtların gerçek olup olmadığını kontrol edeceğiz, şimdilik bir açıklama planlamıyoruz" dedi. Reuters" (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com