İkisi de Organ Bekliyordu, 'Ben Dayanırım Kardeşime Verin'

İkisi de Organ Bekliyordu, 'Ben Dayanırım Kardeşime Verin'
Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde zatürree hastalığı yüzünden beyin ölümü gerçekleşen 1 yaşındaki Uğur Berat Zorlu'nun organları ailesi tarafından bağışlandı.

Ankara'da, 22 Ocak'ta zatürreeden ölen 1 yaşındaki Uğur Berat Zorlu'nun organları, ailesi tarafından bağışlandı.

Zorlu'nun karaciğeri, ambulans uçakla getirildiği Gaziantep'te, doğuştan karaciğer yetmezliği olan 7 yaşındaki Esengül ya da ağabeyi 10 yaşındaki Osman'a nakledilecekti. Yıllardır organ bekleyen iki kardeşten ağabey Osman'ın “Ben dayanırım, organı kardeşime takın” demesi aileyi ve doktorları duygulandırdı. Osman'ı, annesi 32 yaşındaki Yıldız Korkmaz ile işsiz babası 32 yaşındaki Mehmet Korkmaz teselli ederken, karaciğer Esengül'e nakledildi.

"Abimin hakkını aldım"

Kardeşinin iyileşmesine sevindiğini belirten Osman, “Bana da organ bulunmasını istiyorum” derken, Esengül ise, “Ağabeyimin hakkını aldım, onun da iyileşmesini istiyorum. Büyüyünce doktor olacağım” diye konuştu. Doç. Dr. Ünal Aydın, “Ağabey büyük fedakarlık yaptı. Fakat can kıymetli. Esengül'ü ameliyata götürürken, Osman, 'Beni de iyileştirin' diye ağlamaya başladı. Lütfen daha fazla organ bağışı yapılsın ve Osman gibi çocuklarımız sağlıklarına kavuşsun” dedi. Akraba evliliği sonucu karaciğer yetmezliği olan 1 yaşındaki kızları Fatma'yı 2000'de, 1.5 yaşındaki oğulları Yasin'i ise 2002'de kaybeden Korkmaz çifti, şimdi Osman için organ bekliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com