İkitelli Şehir Hastanesinin temel atma töreni

İkitelli Şehir Hastanesinin temel atma töreni
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

İSTANBUL (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "İstikrarlı ve gücünü halktan alan bir iktidarın nelere kadir olduğunu, bütün Türkiye 11 yıldır yaşayarak şahit oldu" dedi. 

Müezzinoğlu, Başakşehir'de İkitelli Şehir Hastanesinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, hayatın pek çok alanında halkın takdirini kazanan, dünyanın dikkatle izlediği değişimlere imza atmaya devam ettiklerini söyledi. 

İstanbul'a hizmet noktasında ne yapılırsa yapılsın yeterli olmayacağını bildiklerini belirten Müezzinoğlu, geçmiş iktidarların hizmet adına bir şey yapmadıklarını anlattı. 

AK Partili belediyecilik anlayışıyla daha temiz, sağlıklı, huzurlu, gelişmiş şehirlerde yaşamaya başladıklarını ifade eden Müezzinoğlu, "İstikrarlı ve gücünü halktan alan bir iktidarın nelere kadir olduğunu, bütün Türkiye 11 yıldır yaşayarak şahit oldu" dedi. 

İstanbul'a yakışır dev bir eserin temelinin atıldığını söyleyen Müezzinoğlu, burada insanların hak ettikleri hizmete kavuşacaklarını belirtti. 

Müezzinoğlu, 546 bin metrekare toplam yerleşim alanı üzerindeki hastanenin 2 bin 682 yatak kapasitesiyle İstanbul'un en büyük sağlık merkezlerinden biri olacağını kaydetti. 

Milletle inanç, gönül ve hedef birliği yapıldığında çok şey başarılabileceğine işaret eden Müezzinoğlu, "Millet iradesini, devlet yönetimine hakim kılan AK Parti'nin modern politikalarının ürünü olan bu devasa eserler, kullandığınız oyun size hizmet olarak geri döndüğünün de en somut örneklerindendir" ifadesini kullandı. 

Milletin değerlerini çiğnetmeyen, milletin emanetine sadık kalan, halk ve hak için samimiyetle çalışan bir anlayışın mensupları olduklarını belirten Müezzinoğlu, sosyal hayatın her alanında özveriyle çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. 

 

- "Kirli oyunlara geçit vermeyeceğiz"

 

Müezzinoğlu, "Herşeyin başı sağlık" sözünün gereğini yerine getirmeye çalıştıklarını aktararak, sağlık hizmetinde de insanı merkeze aldıklarını söyledi. 

İktidara geldikleri ilk günkü azim, heyecan ve millete hizmet aşkından hiçbir şey kaybetmeden çalışmaya devam ettiklerin bildiren Müezzinoğlu, "İnsanımıza çağdaş sağlık hizmetlerini sunabilmek, insanı yaşatan devlet anlayışını inşa etmek hedefimizle yolumuza aynı kararlılıkla devam ediyoruz" dedi. 

İstanbul'u sağlıkta dünyanın lider kenti yapacak büyük hizmetlere imza atmaya devam edeceklerini dile getiren Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"11 yılda elde edilen kazanımlarımızdan rahatsız olanlar var, olacaktır. Bizler büyüyen Türkiye'ye sahip çıkacağız, kirli oyunlara geçit vermeyeceğiz. 2002'den bu yana AK Parti'yi karanlık oyunlarla yıpratmaya, zayıflatmaya ve çökertmeye çalışan her girişim milletimizin sağduyusu sayesinde başarısızlıkla sonuçlanmıştır." 

Müezzinoğlu, seçim sürecinde benzer karanlık senaryoları kurgulayanların da aynı akıbeti yaşayacaklarını anlatarak, milletin kararlılığıyla yeni Türkiye'nin inşası sürecindeki engelleri aşacaklarını ifade etti.

Halkın iktidara olan güveniyle sorunların aşıldığını belirten Müezzinoğlu, "Biz de milletimizden aldığımız bu gücü ülkemize, İstanbulumuza hizmete dönüştürmek için bitmeyen bir aşkla çalışmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı. 

Müezzinoğlu, hastanenin yapımına desteklerinden dolayı başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm kabine üyelerine, yasal düzenlemelerde desteklerini esirgemeyen milletvekillerine ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com