İkizlerin hastane odasında göz yaşartan buluşması

İkizlerin hastane odasında göz yaşartan buluşması
Antalya'da doğuştan karaciğer yetmezliği çeken 3,5 yaşındaki Alper Sağdıç'a, Konya'da çamaşır sepetindeki ipin boynuna dolanması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 1,5 yaşındaki çocuğun bağışlanan karaciğeri nakledildi- Naklin ardından sağlığına k

Antalya'da, doğuştan karaciğer yetmezliği çeken 3,5 yaşındaki Alper Sağdıç'a, Konya'da çamaşır sepetindeki ipin boynuna dolanması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 1,5 yaşındaki çocuğunun karaciğeri nakledildi.

Manavgat ilçesinde 16 yıl önce evlenen Arzu-İsmail Sağdıç çifti, çocuklarının olmaması nedeniyle tüp bebek yöntemine başvurdu. Yıllardır çocuk hasreti çeken çiftin evlendikten 13 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle Altan ve Alper ismini koydukları ikizleri oldu.

Aile, yıllar sonra anne baba olmanın keyfini yaşamaya başladı. Hastaneden taburcu edildikten sonra oğlu Alper'in renginin sarı olduğunu fark eden anne Arzu Sağdıç, sarılık şüphesiyle hastaneye başvurdu.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yapılan tetkiklerde küçük Alper'in safra yolunun bulunmadığı tespit edildi. Küçük Alper'e, aynı hastanede gerçekleştirilen ameliyat ile safra yolu yapıldı. Karaciğer yetmezliği çektiği de belirlenen çocuk, 3 yıl ilaç tedavisi gördü. 3,5 yaşına ulaşınca doktorlar Alper'in karaciğer nakli olması gerektiğini bildirdi.

- 1,5 yaşındaki Bahri'nin karaciğeri nakledildi

Konya'da 1 hafta önce oynadığı çamaşır sepetindeki iplerin boynuna dolanması sonucu nefessiz kalan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 1,5 yaşındaki Bahri Kaan Kotuk'un bağışlanan karaciğerinin, Alper'e uyumlu olduğu tespit edildi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde Doç. Dr. Ayhan Dinçkan tarafından gerçekleştirilen ameliyat ile kadavra karaciğer, küçük Alper'e başarıyla nakledildi. Altan Sağdıç, naklin ardından sağlığına kavuştu.

- İkiziyle buluşması duygulandırdı

Naklin ardından küçük Alper, 1 haftadır görmediği ikizi Altan ile hastane odasında buluştu. İkizlerin birbirlerinin elini tutması, duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.

İkizlerinin doğdukları günden bu yana ilk defa bu kadar ayrı kaldıklarını söyleyen Anne Arzu Sağdıç, "Onları yıllar sonra gelen Allah'ın bir lütfu olarak gördük. Birbirlerini çok özlemişler. Altan, ikizi nakildeyken sürekli onu soruyordu. Umarım ikizlerim sağlıklı ve mutlu bir hayat sürer" dedi.

Muhabir: Süleyman Elcin
Yayınlayan: Hızır Hacısalihoğlu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com