İkizlerin şaşırtan sınav sonuçları

İkizlerin şaşırtan sınav sonuçları
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yaşayan Özgür ve Mehmet isimli ikiz kardeşler girdikleri SBS sınavında aynı puanı aldı.
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yaşayan Özgür ve Mehmet isimli ikiz kardeşler girdikleri SBS sınavında aynı puanı aldı. 
 
Sorgun ilçesinde yaşayan ikiz kardeşler girdikleri SBS sınavında soruları aynı şekilde düşündüler, aynı anda bitirdiler ve geçen yıl olduğu gibi bu yılda SBS'den aynı puanı aldılar. Bir ailenin ikiz çocukları olan Özgür ve Mehmet kardeşler, 7.sınıfta da girdikleri SBS'de bütün doğru ve yanlışları aynı yaptıkları ve aldıkları puan da birebir aynı çıktı. Okul puanının eklenmesi ile beraber bile yine aynı puanları alan ikizler, 8.sınıfta da SBS'DEN Orta Öğretim Yerleştirme Puanları (OYP) da aynı çıktı. 3 yılın ortalaması alınan OYP puanının bile aynı olması, geçtiğimiz sene ham puan olarak küsurat olarak bile aynı puanı almaları (488,891), okul puanının eklenmesi ile beraber 7.sınıfta aynı sadece küsuratın değiştiği sınıf puanının yine aynı kalması şaşırttı. 
 
Boş zamanlarında babalarının iş yerinde çalışan ikizlerin babası Erol Eser, "Bu başarıyı bekliyorduk, 485 beklediğimiz bir puandı. Bu da çalışmanın bir ürünü diye düşünüyorum. Ailecek çok sevindik. Bu arada özellikle sınıf öğretmenlerine, dershane öğretmenlerine buradan da sizin aracılığınızla teşekkür etmek istiyorum. Onların da çok emeği var" diye konuştu. 
 
İkizlerin annesi Sevim Eser, çocuklarının 
 
hiçbir zaman birbirlerinden ayrı durmadıklarını hep yan yana olduklarını belirterek, "İnşallah fen lisesine gittiklerinde de ikisi yan yana olurlar yine. Okul hayatları boyunca hep başarılıydılar. Hiçbir başarısızlık gibi bir şeyle karşılaşmadılar. Geçen seneki SBS puanları da aynıydı hatta sadece Türkçe'den ikişer yanlışları var ve ikisinin de yanlış soruları aynıydı. Genelde okulda, dershanede yanlış yaptıkları sorular birbirlerine yakın oluyor. Doğru soruları da yanlış soruları da hep aynı yapıyorlar. Özellikle okulda matematik hocaları siz telepati yoluyla mı iletişim kuruyorsunuz da bunları böyle yapabiliyorsunuz diye takıldığını biliyorum" dedi. 
 
Aynı puanları aldıkları için çok mutlu olduklarını belirten ikizlerden Mehmet Eser (14), "Aynı okula da gitmeyi istediğimiz için hedefimize bir adım daha yaklaşmış olduk. Bu yüzden hepimiz sevindik, mutlu olduk. Geçen sene de 7. sınıf puanı haricinde ham puan olarak aynı puanı aldık. Okul puanı farkından dolayı küsuratta da az bir farklılık oldu. Onun haricinde puan aynıydı. İlk sıraya Bursa'da yeni açılan bir okulu yazdık. İkinci sırada Samsun'u yazdık" şeklinde konuştu. 
 
Geçen yıl yaptıkları yanlışların bile aynı olduğunu belirten Özgür Eser (14) ise, "Evde genelde beraber çalışıyoruz. Çalışma ortamımız da genelde biz sessiz ortamda çalışamıyoruz. Televizyon olmazsa bir şekilde biz müzik dinleyerek ders çalışıyoruz. Ses olmadan olmuyor bizim için. Genelde birbirimizden ayrı duramayız. Çoğu şeyi birlikte yapmayı severiz. Arkadaşlara genelde ilginç geliyor. Bizi çoğu zaman karıştırıyorlar. Öğretmenlerimiz zaten bizi hep telepati yoluyla anlaştığımızı söylüyorlar. Öyle olsa iyi olurdu ama öyle bir şey yok. Biz aynı puanı aldık bu yüzden de mutluyuz. İnşallah aynı liseye gideriz" ifadelerini kullandı. (EAK)
Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com