İkonculuktan Hiç Gocunmadım

İkonculuktan Hiç Gocunmadım
Ünlü bir modelken, 2000'li yılların başında iş adamı Yurdal Sert'le yaşamını birleştirip İstanbul'a yerleşen Ivana Sert enteresan tarzı ve giydiği iddialı kıyafetlerle cemiyet hayatında dikkat çekti.

Moda dünyasına hazırladığı mayo koleksiyonu ile giren Ivana Sert, ünlü stil danışmanı Patricia Field'ın dikkatini çekti ve mayolarından bir tanesi Sex&The City 2 filminde kullanıldı. Hazırladığı deri ve mayo koleksiyonu
ilgi gören Sert, şimdi de Nişantaşı'nda
açtığı “Ivana Sert Icon Store” mağazasıyla konuşuluyor.

* Tasarım serüveniniz nasıl başladı?

Benim tasarım serüvenim büyük bir firmanın iş teklifiyle başladı. Bu firma için bir mayo koleksiyonu hazırladım ve ilk yaptığımız mayo koleksiyonu büyük başarı sağladı. Tasarladığım ürünler Hollywood'a kadar gitti. Bu arada Antalya'da açtığım mağazada mayolarım satılmakla beraber gelen turistler, deri kıyafet arıyor ve beni deri koleksiyonu hazırlamaya itiyorlardı. Ben de deri sektörünün önde gelen isimlerinden Hatem Yavuz ile beraber deri koleksiyonu hazırlamaya karar verdim.

* Deri tasarlamak daha zor. Çünkü hem işlenmesi hem kullanılması zor bir malzeme değil mi?

Deride tabii ki kumaş kadar özgür koleksiyon yapamıyorsunuz. Ama doğru deriyi doğru iş için kullanırsanız her türlü tasarımı yapabilirsiniz.
Mesela biz yenilik olarak deri malzemede baskı kullanacağız. Yani tişörtte olduğu gibi ya da dokuma kumaşta olduğu gibi deriye de baskılar yapacağız.

Patricia Field beni destekliyor çünkü hırsımı takdir ediyor

* Peki, biraz da yeni açtığınız mağazadan bahsedelim.

Mağazamızı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde açtık. Gördüğünüz gibi mağazada her tip kadının alabileceği tarzda ürünler var. Deriler, mayolar, tişörtler, aksesuarlar ve şimdi de yeni tasarladığım gece kıyafetleri gelecek. Biz burada 18'den 70'e kadar geniş bir kitleye hitap etmeyi düşünüyoruz.

* Patricia Field niye sizi bu kadar destekliyor?

Patricia Field dünyaca ünlü bir isim. Çevresinde birçok insan var. Onunla bugüne kadar, birçok hayalimi paylaştım ama çevresindeki birçok insanın aksine ben, sadece hayal etmekle kalmayıp aynı zamanda bu hayalleri hayata geçirdim. O da bendeki hırsı, azmi çok takdir etti. Bunun dışında aramızda iyi bir dostluk, iyi bir uyum oluştu. İyi dostuz yani.

* Markanızı ya da kendinizi ileride nerede görmek istiyorsunuz ?

Şu anda işime konsantre çalışıyorum. Tabii ki, kendimi ileride dünyaca bilinen markaların yanında görmek istiyorum ama bunun çok uzun bir süreç olduğunu ve çok zor olduğunu da biliyorum.

Çok enerjik bir tipim hatta hiperaktifim! Sürekli bir şeyler yaparak enerjimi ancak boşaltıyorum

* Bu kadar yoğunluğun arasında eşinize ve çocuğunuza vakit ayırabiliyor musunuz?

Ben zaman yönetimini çok iyi becerebiliyorum. İşime, evime, çocuğuma ayırıcağım zamanlar bellidir ve asla hiçbiri diğerinin zamanından harcayamaz. Eşimle de gayet iyi bir ilişkim var, çünkü bana her konuda destek oluyor. Ayrıca ben, tip olarak çok enerjik bir yapıya sahibim, hem biraz hiperaktifim hem de enerji doluyum. Sürekli bir şey yaparak bu enerjiyi ancak boşaltabiliyorum.

* Hakkınızda birçok eleştiri de var; yani bolca dedikodunuz yapılıyor. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Hiç umursamıyorum... Eğer çevremdeki kişilerin dedikodularına kafamı taksaydım, enerjim buralara kanalize olur ve işimde başarılı olamazdım. Kulaklarımı bu tip negatif seslere kapayıp, işime bakıyorum.

* Peki bu düzgün fiziği nasıl koruyorsunuz?

Vallahi bu işler, “ben genetik olarak böyleyim, kendi kendine oluyor” falan diyerek olmuyor. Ben kendime ciddi bir emek veriyorum. Her gün en az 1 saat spor yapıyorum. Yediğime içtiğime dikkat ediyorum. Cildime bakıyorum, ne bileyim gerekli olan her şeyi yapıyorum.

* Lakabınız “ikon” olduğu için mi mağazanıza da bu ismi verdiniz ?

Tabii ki bu yakıştırmanın etkisi var. Bana o kadar çok lakap takıldı ki; ikonsert, ikoncan... Bu ikoncanlık üzerime yapıştı bir kere... Bundan hiç gocunmayarak mağazamın ismine ikon kelimesini ekledim.

Bu yaz pudra rengi olan her şey çok moda... Ayrıca şeker pembesi, çiçekli elbiseler ve büyük aksesuarları da gözardı etmeyin...

Eşim beni kıskanmaz çünkü her an nerede olduğumu bilir

* Bu kadar yoğun iş temposu ve aile hayatının yanında bir de bol bol seyahat ediyorsunuz değil mi?

İş seyahati dışında artık işimle ve ailemle alakalı ciddi sorumluluklarım olduğu için seyahat programlarımı da daha çok onlarla yapmaya çalışıyorum, yani ailemle.

* Eşiniz sizi kıskanmıyor mu?

Kıskanacak bir şey yapmıyorum ki kıskansın. Her an nerede olduğumu biliyor. Ne kadar çok çalıştığımı biliyor. Bana fazlasıyla destek oluyor ve başarımla gurur duyuyor. Ama bazen çok yoğun olduğum dönemlerde, “Ivana biraz ara ver, birbirimize vakit ayıramıyoruz” diyor. Uzun bir süredir hiç baş başa bir seyahate çıkamadık mesela.

* Bu yaz sizce neler moda?


Pudra rengi her şey. Ayrıca şeker pembesi ve canlı renkler, çiçekli elbiseler, büyük aksesuarlar.

* Peki başka bir sürpriziniz daha var mı bize?

Koleksiyonuma yeni eklemeler yapacağımı söyleyebilirim. Şimdilik başka sürprizim yok.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com