"İktidar kendi anlayışını gençlere dayatıyor"

"İktidar kendi anlayışını gençlere dayatıyor"
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, AKP iktidarının, kendi dindarlık anlayışını gençlere dayatmak istediğini ifade etti.

Zeybek, “Bir taraftan Cumhuriyetimizin kurucusunun, yetişen gençliği vatan ve millet konularında duyarlı olmaya davet eden Türk Gençliğine Hitabını yasaklamaya çalışırken, öte yandan İslam’ın ruhuna aykırı, kendi dindarlık anlayışlarını milletimizin yetişen nesillerine dayatmak isteyen bu iktidarın başının bu sözleri dahi ülkemizi nereye götürmek istediklerinin açık bir kanıtıdır” dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dindar gençlik yetiştireceğiz” sözlerini tepki gösterirken, AKP iktidarının, kendi dindarlık anlayışını gençlere dayatmak istediğini öne sürdü.

Zeybek, partisinin Gençlik Kollarıyla yaptığı toplantıda, demokrat olmanın bütün inançlara karşı saygılı olmayı gerektirdiğini belirterek, “Sayın Başbakan’ın kendini, ‘muhafazakar demokrat’ olarak nitelendirmesi ve ‘dindar gençlik yetiştireceğiz’ demesi, kavramlar konusunda ne kadar bilgisiz olduğunun yeni bir ispatı olmuştur. Başbakan, ‘dindar gençlik yetiştireceğiz’ derken belli ki, gençliği kendi din anlayışı ve uygulamaları doğrultusunda yetiştireceğini söylüyor” dedi. “Şu ana kadar yetişen gençlik dinsiz mi” diye soran Zeybek, “Başbakan’ın da kendisini Müslüman olarak ifade ettiğini hatırlarsak, şimdi şu soruyu sormak durumundayım, Başbakan gençliğimizi kendisi gibi dindar olarak yetiştirmeyi hedefliyor. Başbakan’ın şahsi hayatında nasıl yaşadığı bizi ilgilendirmez. Ancak kamu parasını kullanırken ortaya koyduğu lüks ve israf, hangi Müslümanlıkla bağdaşır? ‘Müminler birbirinin kardeşidir’ Kuran-ı Kerim hükmüne rağmen, Bush’un saldırgan paralı askerleri Irak’ta, yüz binlerce Müslüman’ı katledip, Ebu Gureyb cezaevinde Müslüman kadınların ırzına geçerken Bush’la birlikte hareket eden, Bush’un eşkıyaları için, ‘sağ salim evlerine dönmelerini’ dileyen Başbakan’ın, bu anlayışındaki Müslümanlık doğrultusunda mı gençlik yetiştirilecek? Emperyalist saldırganların İslam dünyasını talan edip, Müslümanların köleleştirilmesi siyasetinden başka bir şeyi olmayan, Büyük Orta Doğu Projesinin eşbaşkanı olmakla övünen Başbakan’ın Müslümanlık anlayışına göre mi dindar gençlik yetiştirilecektir” dedi.

AKP iktidarının kendi dindarlık anlayışını gençlere dayatmak istediğini savunan Zeybek, “Bir taraftan Cumhuriyetimizin kurucusunun, yetişen gençliği vatan ve millet konularında duyarlı olmaya davet eden Türk Gençliğine Hitabını yasaklamaya çalışırken, öte yandan İslam’ın ruhuna aykırı, kendi dindarlık anlayışlarını milletimizin yetişen nesillerine dayatmak isteyen bu iktidarın başının bu sözleri dahi ülkemizi nereye götürmek istediklerinin açık bir kanıtıdır. Biz Demokrat Parti olarak gençliğimizin milli değerlere bağlı, manevi değerlere saygılı, insani değerlere açık, akıl ve bilim çizgisinde demokrat gençler olarak yetişmelerini istiyoruz. İnançlarında samimi olmalarını, başka inançlara da saygılı olmalarını istiyoruz. Keşke Sayın Başbakan da bu bilinç berraklığı içinde olsaydı” dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com