“İktidar olacağız”

“İktidar olacağız”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İsmail Demirel, CHP'nin 15. Olağanüstü Kurultayını değerlendirdi. İsmail Demirel, "Kurultay'da tüm Türkiye CHP'nin tek başına iktidara yürüdüğünü gördü”dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İsmail Demirel, CHP'nin 15. Olağanüstü Kurultayını değerlendirdi. İsmail Demirel, 'Kurultay'da tüm Türkiye CHP'nin tek başına iktidara yürüdüğünü gördü”dedi.

CHP Uşak İl Başkanı İsmail Demirel, 15. Olağanüstü Kurultay sonrası seçim çalışmalarına hız verdiklerini ifade ederek, “Coşkulu bir kurultayı geride bıraktık. Kurultayda halkın umudu, iktidar partisinin alternatifi olduğumuzu bir kez daha ortaya koyduk”dedi. Kurultayda kavga ve çekişme bekleyenlerin hayal kırıklığına uğradığını, hatasız bir organizasyon sonucu coşkulu bir kurultay geçirdiklerini ifade eden İsmail Demirel, Haziran ayında yapılacak milletvekilliği seçimlerinde Uşak'tan en az iki milletvekili çıkaracaklarını iddia etti. CHP İl teşkilatı olarak halkın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini ve vatandaşlardan büyük teveccüh gördüklerini ifade eden İsmail Demirel, “Uşak'ta kendi içinde hiçbir sorun yaşamayan tek teşkilat biziz. AK Parti'de şuanda il ve ilçe başkanı yok. İktidar partisi olmalarına rağmen Uşak teşkilatında bir belirsizlik var. MHP'de ise Belediye Başkanı'nın istifasından kaynaklanan sorunlar var. Bu iki parti kendi sorunları ile uğraşmaktan halkın ve Uşak'ın sorunları ile ilgilenmiyor. Bu nedenle halkın umut bağladığı tek parti haline geldik. Biz CHP Uşak teşkilatı olarak diğer partilerin durumuna bakmadan halkın yanında olmaya onların derdiyle dertlenip sevinciyle sevinmeye devam edeceğiz. Vatandaşların taleplerini elimizden geldiği kadarıyla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Önümüzde milletvekilliği seçimleri var. Seçime kadar çalmadık kapı bırakmayacağız. AK Parti iktidarının alternatifsiz olmadığını halkımıza anlatacağız”dedi.
Türkiye'nin ciddi bir süreçten geçtiğini ve CHP'nin bu kritik süreçte üzerine düşen görevi yerine getirdiğini de ifade eden İsmail Demirel, “AK Parti iktidarı ülkede kutuplaşma meydana getirdi. Kendisi gibi düşünmeyen herkesi her kesimi sindirmeye yönelik adımlar attı. Halk bu durumdan rahatsız. Özellikle yanlış tarım politikaları ile artan işsizlik ülkenin en önemli sorunu haline geldi. Çiftçi, esnaf, sanayici ve emekli perişan halde. Esnafın ve çiftçinin borç yükü iktidarın yanlış uygulamaları nedeniyle her geçen gün artıyor. CHP olarak biz bu sorunları çok iyi biliyoruz. O nedenle halkın iktidarını kuracağımızı söylüyoruz. CHP iktidarında esnafın, emeklinin ve çiftçinin sorunları sona erecek. Çünkü biz; sessiz yığınların sesi, umutsuzların umudu olmayı başardık. CHP, halkın partisidir. Toplumun her kesiminin partisidir”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com