İktidar Olursa ''KAR'' Meselesini Çözecek!

İktidar Olursa ''KAR'' Meselesini Çözecek!
Erzurum'a kar yağmaması hükümetin bereketsizliğine bağladı.

CHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum AVM Kültür Merkezi'nde partililere hitap etti. Günü birliğine kente gelen Kılıçdaroğlu, kış oyunları öncesi bölgeye kar yağmamasını AK Parti'nin bereketsizliğine bağladı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları'nı da ziyaret eden Kılıçdaroğlu, burada basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularına muhatap oldu. Bir basın mensubununAdanaCumhuriyet Savcısı İlhan Cihaner'i milletvekili adayı olarak gösterip göstermeyecekleri yönündeki sorusu ortamı gerdi. Soruya Kılıçdaroğlu'nun cevap vermesini, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin engelledi.

Tekin, "Önce ülkenin, Erzurum'un sorunlarını tartışalım, suyu, doğalgazı sormuyorsunuz." dedi. Bir başka basın mensubunun seçimler sonrası koalisyon düşünüp düşünmediği şeklindeki soruya karşılık ise Kılıçdaroğlu, "Tek başına iktidar olacağız." cevabını verdi. Danıştay'ınbaşörtüsüyasağıyla ilgili olarak da konuşan Kılıçdaroğlu, "Danıştay'ın kararı yargı kararı. Herkes saygı duyacak. Sonuçta yargının verdiği karara bizim itiraz şansımız yok. Karara saygılı olacağız." diye konuştu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Erzurum'a kar yağmamasını iseAK Partihükümetinin bereketsizliğine bağladı.

Kılıçdaroğlu, ". Erzurum'a kar yağmaması mevsimsel değişiklikle ilgili. Bunun yanında hükümetin bereketsizliğine bağlamak lazım.Bu hükümetin bereketi yok, olsa Erzurum'a kar yağardı. Memlekette kar olmalı. Kamyonlarla kar taşınıyor, bereketi var mı bu AK Parti hükümetinin, bereketi olsaydı Erzurum göç vermezdi, milletvekili sayısı düşmezdi, hava kirliliği olmazdı." şeklinde konuştu. TT Arena Stadı'yla ilgili bir soru üzerine ise Kılıçdaoğlu, "Arkadaşlar bu konuda dosya hazırlıyor. TT Arena Stadı'nın ihalesine kimler girmiş, kimlerin eşi var bunu araştırıyoruz." şeklinde cevap verdi. Kılıçdaroğlu daha sonra kahvehaneleri ziyaret ederek vatandaşlarla çay içip sohbet etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com