İktidar Türkiye'yi çöküşe sürüklüyor

İktidar Türkiye'yi çöküşe sürüklüyor
MHP Genel Başkanı Devlet Başkanı partisinin grup toplantısında vekillere seslendi.

Bahçeli, Türkiye gündemine ilişkin gelişmeleri değerlendirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”İktidar partisi; çıraklık, kalfalık ve sözde ustalık dönemi kandırmacaları altında Türkiye’yi önce duraklamaya, ardından gerilemeye ve sonra da çöküş istikametine sokmuştur” dedi.
 
Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada,TBMM’nin yeni yasama yılının, çok ağır iç ve dış gelişmeler altında başladığını belirterek, Türkiye’nin MHP’ye diğer yıllarla kıyaslanmayacak ölçüde ihtiyacı olduğunu ifade etti.
 
Vatandaşların MHP’den büyük beklentilerinin olduğunu anlatan Bahçeli, buna karşılık vaktin dar, imkanların sınırlı ve yolların kısıtlı olduğunu belirtti.
 
Bahçeli, şöyle devam etti: ”Üstelik meşakkatin her türlüsü, tehlikenin her şekli ve fitnenin her yüzü alanını ve etkisini gittikçe yaygınlaştırmaktadır. Doğruya sırtını dönen, meşruiyete yüzünü çeviren, adalete savaş açan namertler güç kazanmaktadır. İhanetle sarmaş dolaş, edep ve hayâ yoksunluğuyla kardeş olan bedbahtlar durmadan mesafe almaktadır. Türk milletinin birliği, bin yıllık beraberliği ve dünden intikal eden milli değerleri darbe üstüne darbe yemektedir.

''Yanak yanağa diz dize''
 
Konuşmasında Barzani'nin kongreye davet edilmesini sık sık eleştiren Bahçeli, ''Şu çürümüşlüğe bakınız ki, peşmerge başı cumartesi PKK'lılarla, pazar da AKP'lilerle yanak yanağa, dize dize oturmuştur.'' dedi. 
 
Bahçeli, şöyle devam etti: 
 
''Bu da yetmezmiş gibi, kürsüye davet edilirken, salon hep bir ağızdan 'Türkiye seninle gurur duyuyor' diyerek sevgi gösterisinde bulunmuştur. Sanki AKP Kongresi Kandil-de ya da Erbil-de peşmerge gözetiminde yapılmıştır. 
 
Barzani bekleneni yapmış; kendi diliyle yaptığı konuşmasında, katille kahramanı bir ve aynı kalıba sokmuş ve Türk-Kürt ayrımının fişeklerini AKP'lilerin gözleri önünde bir kez daha patlatmıştır. Herhalde İmralı canisi de salonda olmuş olsaydı omuzlara alınır, bir süre sonra da uygun bir yerden milletvekili yapılmak için düğmeye basılırdı. 
 
Başbakan Erdoğan yaptığı konuşmasında; ''şehitlerimizin hatırasını asla yere düşürmeyeceğiz, şehitlerimiz karşısında asla mahcup olmayacağız'' sözlerini ya bilmeden ya da bilerek, 'laf olsun torba dolsun' tarzında konuşmuştur. PKK'nın bir numaralı azmettiricisi ve şehitlerin müsebbibi olan zanlı Başbakan'ın karşısında dururken; şehitlerimizin mirasına, hatırasına ve emanetine vurgu yapılması ciddiyetsiz bir çıkış, patolojik bir vakadır.'' NSK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com