İktidar ülkeyi iyi idare edemiyor

İktidar ülkeyi iyi idare edemiyor
Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, 2009 yılı çalışmalarını değerlendirerek 2010 yılında hayata geçirmeyi hedefledikleri projeleri anlattı.

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, 2009 yılı çalışmalarını değerlendirerek 2010 yılında hayata geçirmeyi hedefledikleri projeleri anlattı.

Başkan Ali Erdoğan başkan yardımcıları ve MHP İl Başkanı Metin Deniz Savaş ile ortaklaşa MHP il binasında düzenlediği basın toplantısında, 2010 yılında Kayaağıl bölgesindeki sıcak su, kentsel dönüşüm, TOKİ ve tarihi evlerin restorasyon çalışmalarına hız vereceklerini söyledi. 29 Mart seçimlerinden buyana geçen 11 aylık süreyi değerlendiren Erdoğan, çöp ihalesi ile belediyeyi yılda bir milyon TL'den fazla tasarruf sağladıklarını kaydetti.
5 adet tarihi binayı restore etmek için kamulaştırma işlemini yaptıklarını anlatan Ali Erdoğan şunları söyledi;”2010 yılında tarihi binaların restore edilmesi için yoğun çaba harcayacağız. 5 adet binayı kamulaştırdık. Bir tanesini Gazi ve Şehitler evi, bir tanesini Atatürk evi olarak restore edeceğiz. Sosyal projelere de büyük önem vereceğiz. TOKİ ile Elmalıdere ve Aybey mahallerinde 500 adet yoksullara yönelik ev inşa edeceğiz. TOKİ ile bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. Kamulaştırma işlemlerini gerçekleştirdik. Ayda 100 TL taksitle kentin kuzey kesimini geliştirmeyi hedefliyoruz. O bölgede ayrıca bir gençlik merkezi yapacağız. Akse çamlığındaki hayvanat bahçesi projesini de hayata geçirmek istiyoruz. Bunların dışında Ilıcak subaşı mevkiinde atçılık projesi geliştirmeyi arzuluyoruz”

400 SOKAK KÖPEĞİNİ KISIRLAŞTIRDIK
Başkan Ali Erdoğan son dönemlerde sokaklarda başıboş köpeklerin artması nedeniyle gelen şikayetleri de değerlendirerek şöyle devam etti;”Belediye olarak kısırlaştırma ihalesi yaptık ama odalar itiraz etti.Biz yaklaşık 400 sokak köpeğini kısırlaştırıp kayıt altına aldık. Ancak çiftleşme dönemlerinde saldırgan olabiliyorlar. Bu hayvanları toplayıp bir yere atma gibi bir seçeneğimiz olmadığı için kısırlaştırıp bırakıyoruz. Bizim tespitlerimize göre il merkezinde şunada 600 ile 700 arasında sokak köpeği var. Bunların yarısını kısırlaştırdık. Amacımız tamamını yeni bir ihale ile kısırlaştırıp salmaktır. Kısırlaştırılan köpekler insanları zarar vermez ama çiftleşme dönemlerinde bazen saldırgan olabiliyorlar”

İKTİDAR ÜLKEYİ İYİ İDARE EDEMİYOR
MHP İl Başkanı Metin Deniz Savaş ise belediyede yapılan işlerin göz ardı edilemeyeceğini ifade ederek gelecek hafta da il genel meclisi üyeleri ile bir değerlendirme toplantısı yapacaklarını ve MHP'li kadroların yaptıkları icraatları kamuoyuna aktaracaklarını bildirdi. AK Parti iktidarını da eleştiren Savaş, “Ergenekon operasyonlarının istikameti belli olmuştur. Bu Ergenekon Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef almaktadır. Yaklaşık 100 muvazzaf subay operasyonda şüpheli yada tutuklu durumuna düşürüldü. Özel yetkili savcılar ve hakimlerin ilgileri sadece Ergenekon olduğu görülüyor. Ergenekona yoğun ilgi gösteren özel yetkili savcı ve hakimler neden Diyarbakır Belediye Başkanı'nı göremiyorlar. Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir sürekli tehditler savurup suç işliyor ama özel yetkili savcılar bunları göremiyor. Domuz gribi salgını konusunda da bu iktidar sınıfta kaldı. 550 milyon dolarlık aşı alında ama aşılama oranı yüzde 5'te kaldı. Gündemi değiştirmek ve gerçek sorunların üstünü örtmek için Ergenekon ve domuz gribi gibi suni gündemler ortaya atılıyor. Bütün bunlar AK Parti iktidarının ülkeyi iyi yönetemediğinin göstergesidir. Ülkeyi iyi idare edemeyenlerden emaneti halkımız alacaktır. Bunun zamanı gelmiştir”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com