“İktidar yüzünden başıma neler geldi”

“İktidar yüzünden başıma neler geldi”
Gazeteci Ruşen Çakır, AKP’nin açılım sürecinde gazetecilere yaptıklarını anlattı.

Şirin Payzın'la 360 derece programına katılan gazeteci Ruşen Çakır AKP'nin açılım sürecinde gazetecileri kullandığını ama süreç bitince de gazetecileri susturmaya çalıştığını söyledi.
 
“ÖNCE ÇAĞIRDI, SONRA SUSTURMAYA ÇALIŞTI”
 
Focushaber.com’da yer alan habere göre, Şirin Payzın'ın gazetecileri açılım nedeniyle eleştirdiğini söylemesi üzerine Çakır, iktidarın açılım sürecinde önce gazetecileri çağırdığını ve sonrasında susturmaya çalıştığını söyledi.
 
“HÜKÜMET KİMSEYE MÜDAHALE ETMESİN”
 
Çakır, "Açılımda hatırlayalım Başbakan önce gazetecileri çağırdı. Bizimle başlattı. Sonra da ilk bizi susturmaya çalıştılar ve susturdular yani. Ben kendi başıma gelenleri biliyorum. Birçok arkadaşımın başına gelenleri de biliyorum. Şimdi hükümet açıyor, hadi siz de açılın diyor. Sonra kapanınca hadi siz de kapanın diyor. Yok ben konuşmaya devam edeceğim dediğiniz zaman da bu sefer başınıza olmadık işler geliyor. Şimdi yeni bir süreç başlıyor. Hükümetin yine medyanın konuşmasına ihtiyacı olacak. Nasıl Kürtler sütten ağzımız yandı dediyse bugün de gazeteciler aynı şeyi söyleyecek. Hükümet istediğinde açılıp istemediğinde kapanandan aydın olmuyor. Gazeteci de olmuyor. Hükümet çözüm istiyorsa şeffaf bir ortam sağlasın ve kimseye müdahale etmesin." şeklinde konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com