İktidara Fethullah Gülen Üzerinden Yüklendi!

İktidara Fethullah Gülen Üzerinden Yüklendi!
MHP lideri Devlet Bahçeli Afyon'da Başbakan Tayyip Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi!..

İktidara geldiklerinde yolsuzlukların hesabını soracaklarını belirten Bahçeli, "Bunlar iktidardan düştüğü gün gidecekleri yer sadece villaları olmayacak. Haksız kazançla elde ettikleri serveti yiyemeyecekler. Nereye gidecekler, mutlaka adalete ve Yüce Divan'a gidecekler. Bunların ceplerine kalmayacak" diye konuştu.

Devlet Bhçeli, seçim çalışmaları için geldiği Afyonkarahisar'de, ilçe ziyaretlerine Emirdağ'dan başladı. İlçe girişihndeki bir akaryakıt istasyonunda Bahçeli'yi kalabalık bir partili topluluğu karşıladı. Milletvekili aday adaylarıyla bazı partililerin de elini öptüğü Bahçeli, 100'e yakın aracın bulunduğu konvoyla ilçe merkezine girdi.Emirdağ Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap eden Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti 'sadaka ekonomisi' uygulamakla suçladı. Milletin hür iradesinin sömürüldüğünü savunan Bahçeli, "Bugünkü iktidarın uygulamış olduğu ekonomik politika iflas etmiştir. Peki bu ekonomik politikadan yararlanan olmamış mıdır? Bol miktarda yararlanan var. Bugünkü ekonomik politika, gelir dağılımının paylaşılmasında rant ekonomisini, oy avcılığında ise sadaka ekonomisini ortaya çıkarmıştır. Bugün AKP yönetiminin ve yandaşlarının, hanedanlarının varlıklarının üzerine varlık katılırken, öbür tarafta yoksulluk artmış ama yoksulluk siyaseten istismar edilerek insanlarımızın hür iradesi sömürülmeye başlanmıştır" dedi.

Seçimin yaklaşmasıyla artan seçim yardımlarını hükümetin değil devletin verdiğini söyleyen Bahçeli, Emirdağlılar'a "Paketi alın, tokadı vurun" dedi. Bahçeli şunları söyledi:

"İşçi, memur, esnaf, çiftçi kim olursanız olun, gelirinizden devlete bir ödemede bulunuyorsunuz. Devlet bu gelirle eğitim- sağlık gibi ihtiyaçları karşılıyor. Ama sosyal devlet olmanın karşılığı olarak da, devlet gelirlerinden bir bölümüyle yoksulumuza, kimsesizimize, öksüzümüze, yaşlımıza elden ayaktan düşmüş, çalışamaz hale gelmiş insanlarımıza veya emeklililerimize yardım etmek için yardım etme fonu kuruyor. İşte bu yardımlaşma fonu birtakım ödemeleri valilik veya kaymakamlık aracılığıyla halk arasında Fak-Fuk- Fon dediğimiz bir yol ile bunu gelir olarak dağıtıyor. Bu yardımları seçim döneminde kömür, yağ gibi paketlerle devletin imkanlarıyla kimlere veriyorlar. Evinizin harcı için, çocuğunuzun mutluluğu için bunları kullanın. Bu sizin helalinizdir. Ama bu paketi getirenlere şunu yapın: paketi alın, tokadı vurun."

Başbakan Erdoğan'ın dış politikasını da eleştiren Bahçeli, referandum sonrası Başbakan Erdoğan'ın "Okyanus ötesine teşekkür ediyorum" sözlerine de atıfta bulunarak şöyle konuştu:

"Diyorlar ki, 'nasıl olsa bu devleti biz yönetiyoruz, öyleyse istediğimiz şekilde milleti aldatır kandırır, oyunu alır, Ortadoğu'da sultan, Türkiye'de padişah, okyanus ötesinde de teslimiyetçi politikalar uygularız.' Buna bir 'dur' demek lazım. Buna 'dur' demenin yolu 12 Haziran'dır. Bu iktidar tükenmiştir. Bu iktidar yıpranmıştır. Bu iktidar yorulmuştur. Bu iktidar geçimini devletin ve milletin sırtına yüklemiştir. Bu iktidara oy verenler yoksul, iktidarı yönetenler varlık sahibidir. Bir at arabası yokken, şimdi sıra sıra araba ve villa sahibi oldular."


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com