İktidarın insana ettiği...

İktidarın insana ettiği...
Tıp fakültesi öğrencisi Ayça Kılınç’ın annesi Fadime Kılınç isyanlarda..
Haklı anne, afiş astığı için kızının tutuklanmasına ve yaşadığı acılara isyan ediyor ve açık görüş cezası nedeniyle kızına Şeker Bayramı’ndan bu yana sarılamadığını söylüyor.
 
Ve anne diyor ki "Başbakan ‘üç çocuk yapın’ diyor. Üç çocuğu niçin yapacağız, hapishaneler boş kalmasın diye mi? Çocuklarım için canımı bile veririm ama bunları yaşayacaklarını bilsem doğurmazdım".
 
Ayça Kılınç (24), Erkin Kocaman (25) ve Kubilay Uçucu (25), Türkiye’de cezaevlerinde olan yaklaşık 500 öğrenciden isimlerini bildiğimiz sadece birkaçı. Suçları, cezaevlerinde ölüm orucu nedeniyle hayatını kaybedenlerin resimlerinin yer aldığı afişleri taşımak. 
 
4 ismin yargılandığı davanın 6. duruşması, yarın Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Özel yetkili savcı, 4 ismin terör örgütü propagandası yapmaktan 5 yıla kadar hapsini istiyor. 
 
"Türkiye'de demokrasi varsa..."
 
Tutuklu öğrencilerden Ayça Kılınç’ın annesi Fadime Kılınç, çocuğunun eğitim hakkının engellendiğini belirterek şunları söyledi: “Bu hakim ve savcılar, ellerini vicdanlarına koysunlar, çocuklarımızın gelecekleriyle oynamasınlar. Çocuğum bunları hak etmedi. Yasadışı etkinliğe katıldığına ilişkin hiçbir kanıt yok. Çocuğum şu an okul sırasında olması gerekirken dört duvar arasında.” Baba Yusuf Kılınç da, ailece mağdur olduklarını belirterek, “Çocuğum demokratik haklarını kullanmıştır. Türkiye’de demokrasi varsa, demokratik tepki de olması gerekir” dedi. (NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com