İl başkanlarından Kılıçdaroğlu'na destek

İl başkanlarından Kılıçdaroğlu'na destek
CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı, il başkanları olarak, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun özgürlüğü ve değişimi esas alan vizyonuna dün olduğu gibi bugün de sahip çıktıklarını bildirdi.

CHP'nin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı sona erdi.
 
İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Genel Merkezde yaklaşık yedi saat süren toplantı sonrasında 81 il başkanı adına hazırlanan ortak bildiriyi basın mensuplarına okudu.
 
Türkiye'nin kırılgan bir süreçten geçtiğini belirten Salıcı, ülkede tüm kesimlerin baskı altında olduğunu ileri sürdü.
 
Salıcı, şunları kaydetti:
 
''Bu ülkenin eşit bireyleri olarak her türden ayrımcılığa ve militarizme karşıyız. Önce insan duyarlılığıyla yurdumuzu da tüm yurttaşlarımızı da seviyoruz.
 
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasında da belirttiği gibi 'Etnik kimlik üzerinden siyaset yapılmasına karşıyız. Bu ülkede yaşayan her yurttaşın başımızın üzerinde yeri vardır. Kimsenin şu veya bu şekilde etnik kimlik üzerinden siyaset yapması, bir etnik kimliği dışlaması, onu ikinci sınıf yurttaş olarak görmesi bizim kabul edebileceğimiz bir tutum değildir' sözlerinin sonuna kadar arkasındayız.
 
Son günlerde parti içi tartışmaları gerekçe göstererek Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan söylemleri izliyor, tüm CHP'liler gibi itibar etmiyoruz. Genel Başkanımıza, onun özgürlüğü ve değişimi esas alan vizyonuna dün olduğu gibi bugün de sahip çıkıyoruz. 81 il başkanı olarak birlik ve beraberlik içindeyiz.'' (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com