İl Birincileri Gediz'de Yarıştı

İl Birincileri Gediz'de Yarıştı
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce İmam-Hatip Liseleri arasında düzenlenen 7. Bölge Hafızlık ve Ezanı Güzel Okuma yarışması 18 Nisan Pazar günü Kütahya'nın Gediz ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesinin organizasyonuyla gerçekleştiri

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce İmam-Hatip Liseleri arasında düzenlenen 7. Bölge Hafızlık ve Ezanı Güzel Okuma yarışması 18 Nisan Pazar günü Kütahya'nın Gediz ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesinin organizasyonuyla gerçekleştirildi.

Belediye Kültür Salonunda düzenlenen yarışmaya Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Ali Saraoğlu, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Muhittin Eşsiz, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Müdür Yardımcıları , İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, İlçe Müftüsü Mustafa Kocagöz, Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, Altınkent ve Akçaalan Belde Belediye Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yarışmaya, Afyon, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak'taki İmam Hatip Liselerinden illerinde birinci olan öğrenciler katıldı.
Açılış konuşması Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Gök tarafından yapıldı. Konuşmasında Kur'an mesajının gelecek nesillere nakledilmesinde hafız öğrencilerin çok büyük katkılarının olduğunu, ezanın ise hoş sadalarla manevi duyguların artmasına vesile olduğunu ifade eden Gök, yarışmaya katılan tüm öğrencilere başarılar dileyerek, yarışmaya teşrif eden ve maddi manevi destek sağlayan kurumlara ve halka teşekkür etti.
Yarışma öncesi bir konuşma yapan Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Muhittin Eşsiz, İmam Hatip Liselerinin gayelerinin ulvi olduğunu, yaptığı hizmetlerle vatandaşın takdirini kazandığını ayrıca hafızlık müessesinin öneminden ve ezan-ı Muhammedinin mahiyetinden değindi.
Kütahya Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ise ilim ve okumanın öneminden bahsederek çok okuyarak bilim ve teknolojide diğer milletlere önder olunabileceğinden bahsetti. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Ali Saraoğlu, Kur'an'ın ve ezanın dinin ana öğeleri olduğunu, hafızlık müessesine destek verilmesinin gurur verici olduğunu ifade ederek misafirlere ve katılımcılara teşekkür etti.
İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlerine ve okul müdürlüğüne teşekkür ederek konuşmasına başladı. Halkın dini bilgisinin doğru öğretilmesinin temelinde öğretmenlere ve din görevlilerine büyük görevler düştüğünü, bu görevin İmam Hatip Liselerin de olduğunu vurguladı.
Konuşmaların ardından hafızlık ve ezan okuma yarışmasına geçildi. Hafızlık yarışmasında Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Ahmet Sarıkaya birinci, İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Abdurrahman Yıldırım ikinci, Kütahya Simav Anadolu İmam Hatip Lisesinden Tuncay Karagöz üçüncü oldu. Ezan okuma yarışmasında ise İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Fahri Aktaş birinci, Kütahya Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Hasan TAKAK ikinci, Antalya Alanya Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Nebi Dinç üçüncü oldu. Dereceye giren öğrenciler, diz üstü bilgisayar, altın, takım elbise ve çeşitli hediyelerle ödüllendirilirken, yarışmaya katılan tüm öğrencilere ise altın ve çeşitli hediyeler verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com