İl Divan Toplantısını Emet'de Gerçekleştirdi

İl Divan Toplantısını Emet'de Gerçekleştirdi
Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şubesi, aylık il divan toplantısını Emet ilçesinde gerçekleştirdi. Toplantıya Genel Basın Yayın Sekreteri Hıdır Yıldırım, Şube Yönetim Kurulu ile İlçe Yönetim Kurulları katıldı.

Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şubesi, aylık il divan toplantısını Emet ilçesinde gerçekleştirdi. Toplantıya Genel Basın Yayın Sekreteri Hıdır Yıldırım, Şube Yönetim Kurulu ile İlçe Yönetim Kurulları katıldı.
Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, sendika olarak 2009 yılında Milli Eğitim Bakanlığında yetkili sendika olduktan sonra Eğitim-Bir-Sen'in Kurum İdari Kurulu kararları ile özlük, sosyal ve ekonomik alanlarda eğitim çalışanları adına önemli kazanımlar elde ettiğini, elde edilen bu kazanımların hızlı ve etkili bir şekilde hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaların Genel Merkez nezdinde yürütüldüğünü belirterek, şube olarak yapılan çalışmaları yakından takip ettiğimizi ve etkili sendikacılığın gereklerini yerine getirdiğimizi tüm eğitim çalışanları müşahede edilmekte olduğunu bu çalışmaları en etkili şekilde çalışanlara aktarmamız durumunda sendikamıza olan ilgilinin büyüyerek artacağını belirterek teşkilatların bu konulara önem vermesi gerektiğini belirtti.
Kamil Uçan günümüz şartlarında sendikacılığın daha çok önem kazandığına dikkat çekerek konuşmasına şöyle devam etti: “Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi için 70 bin öğretmenden 70 bin dilekçe kampanyası başlattık çünkü bize göre öğretmenlerin kadrolu, sözleşmeli, ücretli gibi farklı şekillerde istihdam edilmesi yanlıştır. Tüm öğretmenler kadrolu olarak görev yapmalıdır”.
Genel Basın Yayın Sekreteri Hıdır Yıldırım; Genel Merkez olarak, Ankara'da eğitim camiasının sorunlarını hafifletmek ve eğitim çalışanlarının sosyal ve ekonomik haklarının iyileştirilmesi konusunda çeşitli çalışmalar yaptıklarını bu kapsamda sürekli olarak ilgili bakanlıklar ve Milli Eğitim Bakanlığı ile diyalog halinde olduklarını belirtti.
Yıldırım: “4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununda toplu sözleşme ve grev hakkının bulunmayışı elbette memur sendikalarının belli konularda önünü tıkamaktadır. Ama gündemde olan son Anayasa değişiklik paketinde toplu sözleşme taleplerinin karşılanacak olmasını önemsiyoruz, ancak toplu sözleşmenin olmazsa olmazı grev hakkının da verilmesini bekliyoruz”dedi.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com