İl Genel Meclisi üyelerini eleştirdi

İl Genel Meclisi üyelerini eleştirdi
AK Parti Uşak Milletvekili Nuri Uslu, İl Başkanlığına atanan Hilmi Alper'in tanıtım toplantısına katılmayan AK Partili İl Genel Meclisi üyelerini eleştirdi.

 AK Parti Uşak Milletvekili Nuri Uslu, İl Başkanlığına atanan Hilmi Alper'in tanıtım toplantısına katılmayan AK Partili İl Genel Meclisi üyelerini eleştirdi. İl Genel Meclisi üyelerinin AK Parti'ye gönül vermiş insanların oyları ile o makama geldiğini ifade eden Uslu, “ Bu toplantıya gelmeyen meclis üyelerini sizlerin önünde ayıplıyorum”dedi.
AK Parti İl Başkanlığı binasında İl Başkanlığına atanan Hilmi Alper, Uşak Merkez İlçe Başkanı Nuri Demir ve AK Parti Milletvekili Nuri Uslu ortak bir basın toplantısı düzenledi. Uşak Milletvekili Nuri Uslu, toplantıya katılmayan AK Partili İl Genel Meclisi üyelerini ağır bir dille eleştirdi.
Hilmi Alper'in İl Başkanlığı görevine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine genel merkez tarafından atandığını belirten Nuri Uslu, “ İl Başkanlığı için yaşanan sıkıntıları hepiniz biliyorsunuz. Sayın Başbakanımız aday olan tüm arkadaşlarımızı çağırıp tek tek görüştü. Sonunda Hilmi Alper'in adaylığı üzerinde karar kılındı. Seçimler yapılamayınca atama ile Hilmi Alper il başkanı oldu. Teşkilattaki sıkıntıları gidermek için çalışacağız. Bugün bu toplantıya davet edildikleri halde gelmeyen İl Genel Meclisi üyelerimiz var. İl Başkanımızı Sayın Başbakanımız tayin etti. İl Başkanımızın yanında olmak bizim görevimiz. İl Genel Meclisi üyeleri buraya gelip İl Başkanının önünde ip gibi dizilecekler. Ne demek toplantıya gelmemek. AK Parti'ye gönül vermiş insanların oyları ile İl Genel Meclisi üyesi olan o arkadaşlarımızı sizlerin huzurunda ayıplıyorum. Böyle bir davranışa hakları yok. Toplantıya katılmamaları beni çok üzdü. Başbakan'ın onay verdiği bir il başkanına karşı tavır sergilemeleri çok yanlış. Onlar bizim kardeşlerimiz belki de 40 yıllık arkadaşlarımız. Bu nedenle böyle bir şeye haklları yoktu”dedi.
AK Parti İl Başkanlığı görevine atanan Hilmi Alper ise teşkilattaki sıkıntıları ve kırgınlıkları sona erdirmeyi hedeflediklerini belirterek şunları söyledi; “Genel merkez tarafından atama ile İl Başkanı oldum. Amacımız güçlü bir il yönetimi oluşturarak teşkilatı yeniden güçlendirmek. Kırgınlıklara ve ayrılıklara yer vermeyeceğiz. Yaşanan sıkıntıları hep birlikte çözeceğiz. Partililerimizin de desteği ile kırgınlıkların önüne geçip güçlü bir yönetim oluşturacağız. Belki herkesi il yönetimine alamayız ama çeşitli komisyonlarda görev vererek bu partiye gönül vermiş herkesi kucaklayacağız”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com