İl Genel Meclisinde Altıntaş ve Dumlupınar rüzgarı

İl Genel Meclisinde Altıntaş ve Dumlupınar rüzgarı
Altıntaş Kaymakamı Yaşar Aksanyar ve Dumlupınar Kaymakamı Mustafa Köroğlu, Özel İdare, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve KÖYDES çalışmaları ile ilgili Kütahya İl Genel Meclisini ziyaret ederek, slayt sunumu ile yapılan hizmetler ve projeler hakkında bilg

Altıntaş Kaymakamı Yaşar Aksanyar ve Dumlupınar Kaymakamı Mustafa Köroğlu, Özel İdare, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve KÖYDES çalışmaları ile ilgili Kütahya İl Genel Meclisini ziyaret ederek, slayt sunumu ile yapılan hizmetler ve projeler hakkında bilgi verdi.
Altıntaş Kaymakam Aksanyar; yol, içme suyu, kanalizasyon, köy inşaatları, parke gibi köy yardımları bölümlerinde yapılan çalışmalarda İl Genel Meclisi, Altıntaş Köylere Hizmet Götürme Birliği, Özel İdare ve Köy Muhtarları arasında işbirliğinin verimli ve uyumlu bir şekilde devam ettiğini, karşılıklı anlayış ve güven çerçevesinde başarılı işler yapıldığından dolayı mutlu olduğunu, Altıntaş'ta yapılacak her türlü hizmet ve projelere kapısının açık olduğunu söyledi.
2010-2011 yılında Altıntaş ilçesinde gerçekleşen projeleri slayt sunumu ile anlatan Kaymakamı Yaşar Aksanyar; 2012 yılında Altıntaş ilçesinde öncelikli olarak Köylere verilen yangın söndürme tankerlerinin tamamımın teslim edilmesi gerektiğini. Altıntaş-Aslanapa karayolunun öncelikli olarak yolun yapılmasını gerektiğini ifade etti.
Dumlupınar Kaymakamı Mustafa Köroğlu, il genel meclisi üyelerine ilçede yapılan çalışmaları ve yaşanan sorunları aktardı. 2011 yılında Dumlupınar ilçesine KÖYDES'ten 179.744.00 TL ödenek geldiğini ve bu ödenek ile 5 adet içme suyu projelerine ayrıldığını ancak içme suyu projelerinde anıtlar kurulunda yaşanan sıkıntılar nedeni ile problemler olduğunu söyledi. Bazı projelerin anıtlar kurulundan izin alınamaması nedeni ile iptal edildiği, bazılarının ise izinlerinin çok geç çıktığını dile getirerek “İçme suyu projelerimizin daha kısa sürede hayata geçmesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Bazı yollarla ilgili olarak da sıkıntılarının olduğunu dile getiren Kaymakam Köroğlu “acilen yapılması gereken yollar hakkında bilgiler verdi. Göreve kısa bir süre önce başladığını da ifade eden Köroğlu, kısa sürede sahaya ineceğini ve sorunlara çözüm bulacaklarını vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com