“İl Hayat Boyu Öğrenme” Toplantısı yapıldı

“İl Hayat Boyu Öğrenme” Toplantısı yapıldı
İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği toplantısının ikinci ayağı olan Şubat 2012 toplantısı Vali Kenan Çiftçi başkanlığında yapıldı.

  İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği toplantısının ikinci ayağı olan Şubat 2012 toplantısı Vali Kenan Çiftçi başkanlığında yapıldı.
     İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği toplantısının ikinci ayağı olan Şubat 2012 toplantısı Vali Kenan Çiftçi başkanlığında 2 Valilik toplantı salonunda yapıldı.
     Beşikten mezara kadar eğitimin olması gerektiğini ifade eden Vali Kenan Çiftçi; “Her zaman eğitim almamız lazım. Biz bunlara sürekli gelişim için eğitim de diyoruz. Eğer biz kendimizi geliştiremezsek kendimiz gelişemeyiz, İli geliştiremezsek il gelişmez, kurumumuzu geliştiremezsek kurumumuz gelişmez. Dolayısıyla daima bir yenilik yapmamız gerekiyor ve her alanda yapmamız gerekiyor. Arkadaşlarımız geçen yıllarda ve geçen yıl yapılan çalışmaları bizlere anlatacaklar. Bu çerçevede sizlerin de fikir ve düşünceleri varsa bu fikir ve düşüncelerinizi alarak Kütahya’mızda inşallah bunları kurumlar kendilerine düşen vazifeleri yerine getirerek el birliği ile uygulayacağız” dedi.
     Başbakanlık tarafından yayınlanan 2007/17 sayılı genelgede belirtilen “Kamu veya özel kuruluşlar tarafından düzenlenecek olan hizmet içi eğitim dışındaki tüm eğitim etkinliklerinde Millî Eğitim Bakanlığı ile işbirliği halinde hareket edilecek, personel istihdamı ile ilgili şartlar belirlenirken adaylardan talep edilecek sertifikaların mutlaka Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı olması istenerek, gözetim ve denetim görevinin yerine getirilmesinde anılan Bakanlığa yardımcı olunacaktır” ibaresinin yer aldığını ifade edilen toplantıda Başbakanlığın 2007/17 sayılı genelgesi, 21.05.2010 tarihli 27587 sayılı resmi gazetede yayınlanan MEB yaygın eğitim kurumları yönetmeliği 59. Maddesi, 2011-2012 öğretim yılında il genelinde açılan kurslar, İlçe hayat boyu öğrenme halk eğitimi planlama ve işbirliği komisyonu kararlarının değerlendirilmesi, Kurum ve kuruluşlar işbirliğinde il/ilçelerde açılan kurslara ilişkin bilgiler, “Okullar Hayat Olsun" projesi ile ilgili bilgi, İşbirliği yapılan kurumların temsilcilerinin 2011-2012 öğretim yılı için yaygın eğitim faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerileri değerlendirildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com