İl İstihdam Kurulu Toplandı

İl İstihdam Kurulu Toplandı
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe başkanlığında yapılan İl İstihdam Kurulu olağan toplantısında öncelikle daha önceki toplantıda alınan kararların gerçekleşme oranlarının görüşüldüğü açıklandı.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe başkanlığında yapılan İl İstihdam Kurulu olağan toplantısında öncelikle daha önceki toplantıda alınan kararların gerçekleşme oranlarının görüşüldüğü açıklandı.
2010 yılının ilk İl İstihdam Kurulu toplantısını yaptıklarını ve bu toplantıda 2010 yılında Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında istihdam edilebilecek işsizlerin sayısını ve süresini belirleyeceklerini ifade eden Vali Şükrü Kocatepe; “Bu seneki ilk ödeneklerimiz, iş ve istihdam garantili eğitim amacı ile 2.848.837,96 TL, Mücavir Alanlar dışındaki ağaçlandırma ve çevre düzenleme projeleri için 545.145,69 TL'dir. Geçen yıldan 3 ay süreyle uyguladığımız Toplum Yararına Çalışma Projesi içinde 1.012.413,00'lik ödenek tahsis edilmiş. Biz bu toplantıda, Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında istihdam edebileceğimiz işsiz hemşehrilerimizin sayısını ve süresini belirleyeceğiz. Özellikle bu projeleri yılbaşı olduğu için 6 aylık olarak verilmiş durumda. Ama talep edilen proje sayısı çok fazla, gelen ödeneğimizde 1.012.413,00 TL'lik bir ödenek. Bunu bölmek suretiyle gene Belediyelerimiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, diğer resmi daireler ve sivil toplum kuruluşları ile diğer kuruluşlara bunu nasıl tahsil edebileceğimizin kararını vereceğiz” dedi.
Toplum Yararına Çalışma Projesi (TYÇP) kapsamında bundan önce 3 aylık dönemde Belediyelere ve diğer kuruluşlara 467 kişi istihdam edildiğini ifade eden Vali Kocatepe; “Yalnız bu dönem, o döneme göre ödeneğimiz biraz daha az. Ama bu altı aylık bir ödenek, bundan sonra yıl içersinde bir ödenek daha tertip edilecek. Bunu iki parti halinde değerlendirme imkanımız var. Geçtiğimiz dönemdeki TYÇP içinde Belediyemizin aldığı 174 personelle hemşehrilerimizinde tanık olduğu, güzel çalışmalar yapıldı.
Kanal boyları yapıldı, Çevre Yollarının kenarlarındaki orta refüjlerin kenarlarında biriken toprak ve çamurlar temizlendi. O dönemde istihdam ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli katkıları oldu, bu dönem alacağımız hemşehrilerimizde bir dönem çalışma fırsatı bulacaklar dedi” dedi.
Vali Şükrü Kocatepe Başkanlığında yapılan toplantıya Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, İl Özel İdare Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya, İş-Kur İl Müdürü Mahmut Yılmaz ve tüm kurul üyeleri katıldığı bildirildi.(A.ERTÜRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com