İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı
Uşak ili 2010 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında yapıldı.

Uşak ili 2010 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında yapıldı.
Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Önal, Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, kurumların bölge müdürleri, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları ile daire amirleri katıldı. Toplantıda kurumların 2010 yılı yatırım bütçeleri değerlendirilirken belediye başkanları kurumlardan taleplerini dile getirdi. Vali Özdemir Çakacak toplantıda yatırımcı kuruluşların ödenekleri yıl içinde bitirmesini istediklerini kaydetti.
2010 yılı yatırım programı kapsamında Mart ayı itibariyle 524 adet proje bulunduğunu ifade eden Vali Özdemir Çakacak, Bu projelerin toplam bedelinin 796 milyon 49 bin TL olduğunu 2010 yılı ödeneğinin ise 60 milyon 591 bin TL olduğu ifade etti. Vali Çakacak, belediyelerin ise 82 adet projesi olduğunu bu projelerin toplam bedelinin de 33 milyon 290 bin TL ve 2010 yılı ödeneğinin ise 31 milyon 538 bin TL olduğunu bildirdi.
Vali Çakacak toplantı sonunda daire müdürlerine ve yatırımcı kuruluşlara projelerin ve ödeneklerin takibi konusunda duyarlı olmalarını istedi. Vali Çakacak konuyla ilgili şunları söyledi; “Yatırımcı kuruluşlarımıza bir hususu ifade etmek istiyorum 2010 yılı yatırım programında yer alan projelerinizi zamanında bitirmeyi gayret edin. Gelen ödenekleri de takip edip yıl içinde bitirmeyi özen gösterin. Özellikle Milli Eğitim ve Özel İdare koordinasyon içinde okulların tamiratlarını eğitim öğretim açılmadan yaz döneminde tamamlansın. Bu hususa çok dikkat edilmesini istiyorum. Okullar açılınca tadilat olmamalıdır”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com