İl Koordinasyon toplantısı yapıldı

İl Koordinasyon toplantısı yapıldı
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Niyazi Ergut, ilde 2010 yılı ödeneğinden en fazla pay alan kuruluşun İl Sağlık Müdürlüğü olduğunu söyledi. Ergut, en fazla ödenek alan kuruluşlara sıralamasında İl Sağlık Müdürlüğü'nün 55 milyon TL ile ilk sırada yer aldığı

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Niyazi Ergut, ilde 2010 yılı ödeneğinden en fazla pay alan kuruluşun İl Sağlık Müdürlüğü olduğunu söyledi. Ergut, en fazla ödenek alan kuruluşlara sıralamasında İl Sağlık Müdürlüğü'nün 55 milyon TL ile ilk sırada yer aldığını belirtti.
Afyonkarahisar İl Koordinasyon Kurulu 2010 yılı ikinci toplantısı, Vali Yardımcısı Niyazi Ergut Başkanlığında Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Niyazi Ergut, 2010 yılında il genelindeki kamu yatırımlarının proje sayısının bin 165 olduğunu ifade etti.
Afyonkarahisar'daki kamu yatırımları proje sayısının toplam beledinin 1 milyar 911 milyon TL olduğunu anlatan Ergut, en fazla ödenek alan kuruluşlar arasında 49 milyon lira ile Türkiye Cumhuriyeti Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü'nün ikinci sırada yer aldığını vurguladı. Ergut, 31 milyon 800 bin TL ile Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin (AKÜ) üçüncü sırada bulunduğunu, kamu yatırımlarının sektörel dağılımına bakıldığında ise en fazla ödeneğinin 82 milyon lira ile ulaştırma sektörüne ait olduğunu bildirdi. Vali Yardımcısı Niyazi Ergut, onu 69 milyon TL ile sağlık, 47 milyon TL ile eğitim sektörünün takip ettiğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com