İl öğrenci meclisi başkanlığı seçimi

İl öğrenci meclisi başkanlığı seçimi
Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü proje kapsamında Kütahya'da İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü proje kapsamında Kütahya'da İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı.
Anadolu Güzel Sanatlar Lisesindeki seçim öncesi konuşma yapan 2008?2009 eğitim öğretim yılı Öğrenci Meclisi Başkanı Aylin Deniz Uzun, bu dönem yaptıkları faaliyetlere ilişkin bilgi verdi.
Daha sonra gerçekleştirilen seçimde, 2009-2010 eğitim öğretim yılı için İl Öğrenci Meclis Başkanlığına Tavşanlı Anadolu Lisesi öğrencisi Veli Üzümcü, Başkan Vekilliğine Domaniç ilçesinden Şeyma Demirel, katip üyeliklere Pazarlar ilçesinden İsa Ergün ile Dumlupınar ilçesinden Mahmut Yılmaz getirildi. Seçimin ardından İl Öğrenci Meclisi Başkanı Veli Üzümcü ve diğer üyeler, Kütahya Vali Vekili Haluk Saygı'yı makamında ziyaret ederek, gerçekleştirmeyi düşündükleri çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Saygı, kabulünde yaptığı konuşmada, yapılan seçimlerin demokrasi bilincinin öğrencilerde yerleştirilmesi bakımından önemli olduğuna işaret ederek, şunları söyledi:
''Öğrencilerin kendi fikir ve düşüncelerini ifade edebilmeleri için bu seçimler çok önemlidir. İdarenin her yaptığı işlem denetim altında olduğuna göre sizlerin de yapacağı işlemler seçmeniniz nezdinde denetim altında olacaktır. Demokrasilerde asıl olan halkın denetimidir. Sizler de seçimlerde yaptığınız çalışmaları anlatacaksınız. Bu çalışmalarınızın başarılı geçmesini diliyorum.''
Saygı, İl Öğrenci Meclisi Başkanı Veli Üzümcü ve diğer üyeler birer kitap hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com