İl Özel İdaresi 2011 yılı bütçesini açıkladı

İl Özel İdaresi 2011 yılı bütçesini açıkladı
Kütahya İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantısı 02 Kasım Pazartesi günü İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı başkanlığında başladı. Meclis toplantısının birinci oturumunda yapılan açıklamada Kütahya İl Özel İdaresi'nin 2011 yılı bütçesinin 36 milyon TL o

Kütahya İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantısı 02 Kasım Pazartesi günü İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı başkanlığında başladı. Meclis toplantısının birinci oturumunda yapılan açıklamada Kütahya İl Özel İdaresi'nin 2011 yılı bütçesinin 36 milyon TL olduğu belirtildi.
Küthaya İl Özel İdaresi toplantı salonunda yapılan toplantı İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı başkanlığında başladı.
Mali Hizmetler Müdürü tarafınan bütçe görüşmleri ile ilgili yapılan açıklama ve değerlendirmede Kütahya İl Özel İdaresi'ne; İller Bankasınca gönderilen 1,15 İl Özel İdare Payı'nın 25 milyon 500 bin TL olduğu, Maden Kanununa göre İl Özel İdare Payı'nın 4 milyon 793 bin TL olduğu ve 2010 yılı mevduat faiz gelirleri sonunda ise Kütahya İl Özel İdaresi'ne 2 milyon 500 bin TL gelir olduğunu bu gelirlerin toplamının ise 2011 yılı bütçesinin tabanını oluşturduğunu oluşan 2011 yılı bütçesinin ise 36 milyon TL 'ye denk geldiği belirtildi.
İl Genel Meclisi toplantısının açılış konuşmasını yapan Şükrü Nazlı, bugüne kadar Meclis'in bütçe harcamalarında hep projeleri ve çalışmaları doğrultusunda istenilen hedefi tuturduklarını, bununla birlikte 2008 yılında 8 milyon TL olan Meclis bütçesini yaklaşık 4,5 kat artıklarını belirterek 2011 yılı bütçesini 36 milyon TL'ye yükseltiklerini bununda büyük bir başarı olduğunun altını çizdi. Köylerin alt yapı çalışmlarını ve köylerin diğer harcamlarına gereken önemi verdiklerini belirten Nazlı, bütçenin büyük bir kısmının ise eğitime harcandığını söyledi. Nazlı, ayrıca bütçe hazırlamalarında ihtiyaçları göz önüne alarak hareket ettiklerini belirterek, her zaman gerçekçi ve ihtiyaçlara cevap verebilen bütçe hazırladıklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com