İl Spor Merkezlerinde Badmintona İlgi

İl Spor Merkezlerinde Badmintona İlgi
Kütahya'da, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen İl Spor Merkezlerinde çocuk ve gençlere eğitimi verilen 28 spor branşından biri olan badminton çalışmalarına 40 öğrenci katılıyor.

Kütahya'da, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen İl Spor Merkezlerinde çocuk ve gençlere eğitimi verilen 28 spor branşından biri olan badminton çalışmalarına 40 öğrenci katılıyor.
Müdürlükten verilen bilgiye göre, 1991 yılında kurulan Türkiye Badminton Federasyonunun aynı yıl faaliyetine başlarken, şu an yurt genelinde 90 badminton kulübüyle 1880 sporcu bulunuyor.
,Badminton Milli Takımı ilk milli müsabakasını İzmir'de Kazakistan Milli Takımı ile oynadı. Türkiye'de düzenlenen ilk uluslararası turnuva ise 70. Yıl Uluslararası Badminton Turnuvası olup, 25-29 Ekim 1993 tarihleri arasında Ankara'da yapıldı.
Kütahya'da ise badminton 1992'de Gençlik ve Spor Müdürlüğünün katkılarıyla başladı. Kütahya'da badminton takımı olarak 5 kulüp bulunurken, bu branştaki yaz spor okulu haftanın 6 günü 30 Ağustos Spor Salonunda 20 kişilik öğrenci gruplarıyla sürdürülüyor.
Badminton branşında yaklaşık 250 lisanlı sporcusu ve faal olarak bu sporu yapan yaklaşık 100 sporcunun bulunduğu Kütahya'da, İl Spor Merkezlerinde 40 öğrenciye eğitim veriliyor.
Kütahya'da faal olarak badminton branşında katılan okullar ise şöyle:
''30 Ağustos, Şeker, Fatih, Abdurrahman Paşa, Şehitler, Atatürk, Bahçeli Evler ve Yunus Emre ilköğretim okulları, Tekel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, Endüstri Meslek, Kız Meslek, Sağlık Meslek, Atatürk ve Hüsnü Kişioğlu liseleri.''
-İL SPOR MERKEZLERİNDE 20 BRANŞTA KURSLARA DEVAM EDİLİYOR
KÜTAHYA - Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün, 6-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin okulların tatilde olduğu dönemde boş zamanlarını spor yaparak değerlendirmeleri için 20 branşta 29 Haziranda başlatılan İl Spor Merkezleri çalışmalarına devam ediliyor.
Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, futbol kursunda yoğun taleple karşılaşıldığı bildirildi.
7-13 yaş arasında 107 kursiyerin futbol yaz okuluna devam ettiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:
'Antrenörlüğünü Mustafa Taşpınar ve Ercan Şirin'in yaptığı kursumuzdaki amaç, kursiyerleri spor ve futbol ile tanıştırmak ve gizli yetenekleri ortaya çıkararak ilimizin önde gelen köklü kulüplerine yönlendirmektir. Masa tenisi branşına 60 sporcu katılmaktadır. Antrenör İrem Çubuk nezaretinde pazar hariç haftada 6 gün yapılan çalışmalara 6-18 yaş arası çocuk ve gençler katılmaktadır. Atletizm branşında çalışmalar ise antrenör Şener Yılmaz gözetiminde sürdürülmektedir. Atletizm branşını teknik branşlarda da aktif hale getirmeyi hedefleyen Yılmaz, 38 minik ve 16 yıldız sporcu ile altyapıyı hızlı bir şekilde oluşturmaktadır. Voleybol faaliyetine 70 sporcu iştirak etmektedir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde fahri antrenörler Özcan Akder ile Şevket Akay nezaretinde pazartesi, çarşamba, cuma olmak üzere haftanın 3 günü 30 Ağustos Spor Salonunda çalışmalarımız devam etmektedir. Jimnastik faaliyetine 50 sporcu iştirak etmektedir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde kadrolu antrenör Ufuk Aktaş hafta içi her gün çalışmalarımız devam etmektedir. 6-18 yaş arası herkese jimnastik hizmeti vermeye devam ediyoruz.''
İl Spor Merkezlerinde atıcılık avcılık, atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, boks, eskrim, güreş, halk oyunları, hentbol, jimnastik, judo, karate, kick boks, masa tenisi, okçuluk, satranç, tekvando, voleybol ve yüzme branşlarındaki kurslar, 2010-2011 eğitim öğretim yılı başlayana dek sürecek.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com