İlaçlama seferberliği

İlaçlama seferberliği
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, meyve üreticileri baharın gelmesi ile arazilerindeki meyvelerin ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, meyve üreticileri baharın gelmesi ile arazilerindeki meyvelerin ilaçlama çalışmalarına hız verdi.
Geçimi tarım ve özellikle meyvecilik olan Pazarlar İlçesi halkı, baharın gelmesi ile her yıl olduğu gibi bu yılda hummalı bir çalışmaya başladılar. Kiraz ve vişne ağaçlarının çiçekte başlayan ilaçlama çalışmaları hasada 20 gün kalıncaya tadar devam ediyor.
İlaçlamanın reçeteli yapıldığını belirten Pazarlar İlçe Tarım Müdürü Süleyman Erhan, “Geçen yıl yürürlüğe giren reçeteli tarım çerçevesinde üreticilere meyve bahçesindeki probleme göre ziraat mühendislerimiz tarafından belirlenen ilaçların kullanılmasına izin veriyoruz. Bu sistemle aşırı ilaç kullanımını önleyerek üreticinin daha az zarar etmesini önlerken, ekolojik dengeyi korumaya çalışıyoruz. Amacımız üreticimize kaliteli ve sağlıklı ürünler üretmesini sağlamaktır. Bu günlerde meyve üreticileri kiraz ve vişne bahçelerinde ilaçlama çalışmalarını sabah erken saatlerde ve akşam güneş battıktan sonra yapıyor. İlaçlama çalışmaları belirli program dâhilinde hasada 20 gün kalıncaya kadar devam edecektir. Tüm üreticilerimizin kaliteli bol ürün ve bol kazançlar diliyorum” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com