İlahiyat Profesörü Fetvayı Verdi: Bedel Ödemeliler!

İlahiyat Profesörü Fetvayı Verdi: Bedel Ödemeliler!
Siyaset gündemini sarsan MHP'lilerin seks kasetleri skandalını değerlendiren ilahiyatçı yazar Ali Rıza Demircan, çarpıcı açıklamalarda bulundu...

"Bizler siyasi hayatımızda çalkantılara vesile olan kaset olayını siyasi hayatımızdan bağımsız olarak ilkesel bazda değerlendirebiliriz. Zira bizler tanık olmadığımız olayları gerçekmiş gibi yorumlayarak insanları suçlayamaz."

"Evlilik dışı cinsel ilişki olan zina erkek için de kadın için de büyük bir günahtır, suçtur, çirkinliktir. İslam ahlak ve toplum düzeninde zina şahitlik hakkını düşüren ve seçilme haklarından yoksun bırakan bir eylemdir. Özel hayatlarını çirkinleştirenler bedel ödemelidirler. Gizlice görüntüleme ve yayınlama zinanın 5 katı ayrı haramı yani günahı içine alır. Bu 5 ayrı haram; özeli araştırmak, konut dokunulmazlığını çiğnemek, insanları onaylamayamacakları şekilde anmak, çirkinlikleri topluma yaymak ve gözü çirkinliklere odaklamak olarak açıklayabiliriz. Kişiler, sivil toplum örgütleri ve medya olarak zinayı da gizlice görüntülemeyi ve yaymayı da açık bir dille yermeliyiz. Bu bizim İslami ve toplumsal görevimizdir. Bunun bedelini kadınlar ödüyor. Kadın sömürüsüdür.”

“Cebinde bir miktar parası olan, fiziği olan kadınları sömürüyor. Kadınların çok büyük tepki vermesi gerekir. Dindar dediğimiz cenah da işi günahtan kurtarmak için İslami açıdan gizli nikâh yöntemine başvuruyor. Bu son derece tehlikelidir.”

ERKEKLER ÇOKEŞLİDİR

Biz erkekler poligamız (çok eşli), fıtratta bu var. Erkek doğasında böyle farklı kadınlarla ilişkiye girme gibi bir refleks var. Biz yapmadık.”

Habertürk

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com