İlahiyatçı yazardan Erdoğan'ı kızdıracak Ergenekon açıklaması!

İlahiyatçı yazardan Erdoğan'ı kızdıracak Ergenekon açıklaması!
İlahiyatçı yazar Ergenekon Davası'nda çıkan kararlar için “adaletsiz, insafsız ve vicdansızdır” dedi.
Gezi Parkı eylemlerinde muhalif duruşuyla takdir toplayan, eyleme farklı bir renk katarak yandaşları ve AKP hükümetini kızdıran İslamcı yazar İhsan Eliaçık Ergenekon Davası'nda çıkan sonuçlar için sert konuştu.

Yeryüzü İftarı ve Halk Forumu etkinlikleri kapsamında Samsun'un Atakum ilçesinde konuşan Eliaçık Ergenekon Davası kararlarının siyasi olduğunu söyleyerek tutuklu bulunanların serbest kalması gerektiğini söyledi.

Darbeye karşı olduğunu belirten Eliaçık 12 Eylül ve 28 Şubat'ta yargılandığını belirtti. Ergenekon Davası'nda çıkan kararlar için  “adaletsiz, insafsız ve vicdansızdır” diyen Eliaçık  “Bir gazeteciye ömür boyu ceza vermenin vicdanen açıklanacak bir tarafı yoktur. Fiziki zarar vermemiş, kafasından bir şey geçirmiş, biriyle telefon görüşmesi yapmış, bunların hiç birisine ceza vermeye gerek yoktur. Şu ana kadar yattıklarına sayılıp serbest bırakılmaları gerekiyordu. Adaletli ve vicdanlı hüküm bana göre budur.” dedi.

 Keser döner sap döner bir gün olur hesap döner diyen İhsan Eliaçık sözlerini şöyle sürdürdü:  “Bizim Kayseri’de bir laf vardır: Keser döner sap döner bir gün olur hesap döner. Dolayısıyla insanları bu şekilde vicdanları kanatmanın bir anlamı yoktur. Siz barış süreci yapmak istiyorsunuz, Abdullah Öcalan’ı 3. aşamada nasıl serbest bırakırız, genel af çıkarırız,  30 bin kişinin ölümüne neden olan bu süreci düşünürken öbür taraftan İlker Paşa’ya ömür boyu hapis cezası veriyorsunuz. Bu ikisini bağdaştıramazsınız. Bu vicdanlara sığmaz. Böyle bir aşamada bu ceza fazla olmuştur” (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com