İlçe ekonomisi canlanacak

İlçe ekonomisi canlanacak
Afyonkarahisar'a bağlı İhsaniye ilçesi Belediye Başkanı Halit Aşkar, ilçeye yeni yatırımların gelmesi ile ilçelerinin geliştiğini söyledi.

Afyonkarahisar'a bağlı İhsaniye ilçesi Belediye Başkanı Halit Aşkar, ilçeye yeni yatırımların gelmesi ile ilçelerinin geliştiğini söyledi.

İhsaniye ilçesinin merkez nüfus bakımından az ama genel nüfus olarak 30 binin üzerinde olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Halit Aşkar, ilçeye yeni kurulmakta olan yapı merkezinin önemine değindi. Yapı merkezi firması tarafından yaptırılan demiryolu travers ve malzemeleri fabrikasının inşaat çalışmasında sona yaklaşıldığını söyleyen Aşkar, 'İlçemizde bu güne kadar sanayi tesisinin olmaması işsizliği had safhaya çıkardı. Aynı zamanda da ilçemiz nüfus kaybına uğramıştır. Ülkemizin sayılı firmalarından yapı merkezi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda demiryolu travers ve demir yolu malzemeleri üreten fabrikanın ilçemize kazandırmak için ilk adımı atmıştık. Bu adımla fabrikanın ilçemizde faaliyet göstermesi için Belediye olarak her türlü kolaylığı sağladık. Şu anda inşaat hızla devam etmektedir” dedi.
“Önümüzdeki ay içerisinde inşaatın hizmete açılmasını bekliyoruz” diyen Aşkar, ilçe ekonomisini canlandıracak olan fabrikanın 30 bin metrekare arazi üzerine kurulacağını ve ilk etapta 50 kişiye istihdam sağlanacağını belirtti.
YOLUN GENİŞLETİLMESİNİ İSTİYORUZ
Gazlıgöl - İhsaniye arasındaki 13 kilometrelik yolun yapılması için 2004 yılından bu yana resmi yazışmaları sürdürdüklerini de sözlerine ekleyeh Aşkar, yolun dar olması nedeni ile bir çok kazanın meydana geldiğini dile getirdi. Aşkar sözlerine şöyle devam etti:
'Gazlıgöl - İhsaniye yolu üzerinde bir çok maddi hasarlı kazalar meydana geliyor. İki araç yan yana geçerken birbirlerinin aynalarına çarparak kırıyor.
Birbirlerinin aynalarına çarpan sürücülerin o esnada direksiyon hakimiyetini kaybettiğini düşünürsek, nasıl bir kazanın ortaya çıkabileceğini az çok tahmin edebiliyoruz. İhsaniye ilçemize çalışan yolcu otobüslerinin tamamı Afyonkarahisar'a gitmek için bu yolu kullanıyor.Bir an önce yolumuzun genişletilerek hizmete açılmalıdır' dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com