İlçe Emniyet Müdürü hayatını kaybetti

İlçe Emniyet Müdürü hayatını kaybetti
Antalya'da yaralanan Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü 41 yaşındaki Uğur Gökcan hayatını kaybetti.

Antalya'da yaralanan Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü 41 yaşındaki Uğur Gökcan hayatını kaybetti.
Edinilen bilgiye göre, olay, Konyaaltı ilçesi Liman Mahallesi'ndeki bir akaryakıt istasyonunda meydana geldi. Lacivert bir otomobille saat 14.30 sıralarında 06 KYM 33 plakalı otomobil ile akaryakıt istasyonuna gelen 42 yaşındaki Celal Gökçe, pompacıdan 100 liralık benzin istedi. Celal Gökçe, pompacının depoya benzin doldurmaya devam ettiği esnada otomobilini çalıştırarak hareket etti. Ardından pompacılar hemen arcın önüne geçerek Celal Gökçe'yi durdurdu ve aralarında tartışma başladı. Sinirlenen şahıs
belinde bulunan tabancasını çıkararak pompacılara gözdağı verdi.
Hızını alamayan celal Gökçe havaya ateş açmaya başladı. Bunun üzerine etraftaki vatandaşlar ve istasyon çalışanları hemen polisi aradı. Olay yerine kısa sürede çok sayıda polis geldi. Olay yerine gelen Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan, silahını bir polis memuruna bıraktıktan sonra elleri havada Celal Gökçe'ye yaklaştı. Yanına müdürün çok yaklaştığını gören Celal Gökçe, yere bir el ateş etti. Gökçe'yi ikna etmeye çalışan müdür Uğur Gökcan, şahsın dalgınlığından
yararlanmak istedi. Ve şahsı arkasından tutup silahını almak istedi. Boğuşma esnasında şahıs ve müdür yere düştü. Celal Gökçen'in elindeki silah ateş aldı ve müdür Gökcan'ı karın bölgesinden yaraladı. İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan, hemen ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesine kaldırılırken, zanlı Celal Gökçe ise gözaltına alındı. Evli ve iki çocuk babası olan Emniyet Müdürü Gökcan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Olay sonrası Uğur Gökcan'ın mesai arkadaşları büyük üzüntü içine girdi. İlçe Emniyet müdürünün yaralanmasının ardından olay yerine Özel Harekat Polisleri geldi. Zanlının aracı istasyon pompasının önünde dururken olay yeri inceleme ekipleri çalışma başlattı. Polis delilleri tek tek değerlendirirken,
çevrede tabanca mermisi aradı. Yan petrol istasyonunda çalışan görgü tanıklarından Muhammed Kanar, "Şahıs benzin istasyonuna geldi. Daha sonra pompacılarla tartışmaya başladı. Ve silahını çıkarıp havaya ateş etti. Bizde ne olduğunu anlamadık. Sonra bu üzücü olay meydana geldi" dedi.
Bir diğer görgü tanığı Ayhan Yazlı ise, "Şahıs 100 liralık benzin almaya geldiğini belirtti. Ama 10 liralık benzin alıp gitmeye çalışmış. Sonra gelen polislerle tartıştı. Havaya ateş açmaya başladı.
Ve polisleri tehdit etti. Emniyet Müdürü Uğur Gökcan'ın ikna çabalarına rağmen müdürün ayağına ateş etti. Sonra müdür üstüne atladı bu olay meydana geldi" diye konuştu.
Zanlının aracı ise yapılan incelemenin ardından otoparka çekildi.
 ANTALYA İL EMNİYET MÜDÜRÜĞÜNDEN AÇIKLAMA
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: "22.02.2012 tarihinde ateşli silahla vurulmak suretiyle şehit edilen, Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan, 09.06.1971 tarihinde Kütahya'da doğdu. Polis Memuru Gülhan Gökcan ile evli olup, biri kız biri erkek olmak üzere 2 çocuk babasıdır. 1993 yılında Emniyet Teşkilatına girmiş, Balıkesir, Siirt, İzmir, Eskişehir, Mardin ve 2007 yılından itibaren de Antalya'da görev yapmaktaydı".

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com