İlçe Milli Eğitim Müdürü'nden 4+4+4 incileri!

İlçe Milli Eğitim Müdürü'nden 4+4+4 incileri!
‘’Sigara alacak para bulan insanların eğitime verecek para da bulmak zorunda olduklarını aksi takdirde çocuklarının hijyen dışı koşullarda okumak zorunda kalacaklarını’’ söyledi.

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi Gaziosmanpaşa’daki bazı okullarla ilgili hazırlamış olduğu okul durum raporunda yer alan sorunları görüşmek amacıyla Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Balcı ile bir görüşme gerçekleştirdi. Meclis üyeleri ilçede bulunan 5 okulda yaşanan personel eksikliği, hijyen, kalabalık sınıflar, zorunlu aidat toplanması gibi sorunları dile getirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü BALCI, yeterli ödeneğin olmadığını doğrularken çözüm olarak ‘’sigara alacak para bulan insanların eğitime verecek para da bulmak zorunda olduklarını aksi takdirde çocuklarının hijyen dışı koşullarda okumak zorunda kalacaklarını’’ söyledi.

Bölgede 658 tane ücretli öğretmen olduğunu söyleyen balcı her şeyi devletten beklemememiz gerektiğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Balcı, Gazi Kent İlkokulu'nda yeni yıl öncesi sınıf öğretmeninin gözetiminde öğrencilerin birbirlerine hediye almasını din dışı bulan ve çocukların hediyelerinin bir kısmını parçalayan din bilgisi öğretmeninin bu davranışından dolayı çocuğunun psikolojisinin olumsuz yönde etkilendiğini ve din dersine girmek istemediğini belirten meclis üyesi olan bir veliye ise, “senin dinin ne, o çocuk o derse girecek’’dedi.

Gaziosmanpaşa’da Kadri Yörükoğlu Lisesi’nde öğrencilerin bazı sınıflarda bir sırada 3 kişi oturmasına ise "oturacak tabi o kadar sırayı nereden bulacağız" diyerek tepki verdi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com