İlçelerde 23 Nisan Coşkusu

İlçelerde 23 Nisan Coşkusu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Simav, Hisarcık, Pazarlar, Şaphane ve Gediz ilçelerinde törenlerle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Simav, Hisarcık, Pazarlar, Şaphane ve Gediz ilçelerinde törenlerle kutlandı.
Akbaldır Stadı'ndaki törende, ilköğretim okulları ve anaokulları öğrencileri tarafından müzik eşliğinde gösteriler sunuldu.
Resmi geçit sırasında tribünleri dolduran kalabalık, ellerindeki bayrakları sallayıp öğrencileri alkışları. Geçit törenin ardından yerlerini alan öğrenciler, jimnastik ve halk oyunları gösterilerini sundu, şiir ve kompozisyonları okudu.
Belediyenin bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Çocuk Şenliği etkinlikleri kapsamında Simav'a Bulgaristan, Moldova, Romanya ve Arnavutluk'tan gelen öğrenciler ise ilginç kostümleri ve danslarıyla izleyenlerden ilgi gördü. Eynal Kaplıcaları'nda dans gösterileri sunan öğrenciler, tüm dünyaya barış ve dostluk mesajları verdi.
Gönüllü vatandaşların evlerinde kalan 91 çocuk ile Eynal'da konuk edilen 46 okul idarecisi ve öğretmen, 25 Nisanda ilçeden ayrılacak.
-HİSARCIK-
Hisarcık'taki kutlamalar, ilçe idarecilerinin makamlarının çocuklar tarafından devralınmasıyla başladı.
Atatürk İlköğretim Okulundan Şerife Durmaz Kaymakamlık, Sacit Uyanık Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet İlköğretim Okulundan Hilmi Öztürk Garnizon Komutanlığı, Abdurrahman Kanat Emniyet Amirliği, Türkan Bilgin Emniyet Amirliği makamlarını sembolik olarak devraldı.
Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenlerde ise Kaymakam Mustafa Koç, Garnizon Komutanı Başçavuş Ahmet Özenç, Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Baş'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Cumhuriyet ve Atatürk ilköğretim okullarından üçer öğrenci tarafından şiirler okundu. Tören, hareket grupları ve halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından resim, şiir, futbol, satranç, masa tenisi turnuvalarında dereceye giren öğrencilere madalya ve ödüllerinin verilmesi ve resmi geçitle sona erdi.
-PAZARLAR-
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Pazarlar Meslek Yüksekokulu yerleşkesindeki törende ilk olarak Kaymakam Murat Beşikçi, Garnizon Komutanı Başçavuş Cengiz Kuzu ve Belediye Başkanı Ahmet Torun tarafından halkın ve öğrencilerin bayramı kutlandı.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan Gürbüz'ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Pazarlar İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı gösteriler sunularak, şiirler okundu.
Tören, sosyal ve sportif yarışmalarda başarılı olan öğrencilere ödüllerinin verilmesi, halk oyunu gösterisi, skeçler ve tören geçişiyle sona erdi.
-ŞAPHANE-
Şaphane'de, Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan kutlamalarda ilk olarak Kaymakam Zerrin Çay Beşikçi, Garnizon Komutanı Başçavuş Fatih Demirbaş ve Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz tarafından çocukların ve halkın bayramı kutlandı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmalardan sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu. Rengarenk kıyafetler giyen yüzlerce öğrencinin katıldığı resmi geçit sonrası kız ve erkek hareket grupları, çalınan müzik eşliğinde gösterilerini sundu.
Halk oyunu gösterileriyle devam eden tören, kız ve erkek öğrencilerin final tablosuyla sona erdi.

-ÇAVDARHİSAR-
Çavdarhisar'daki kutlamalar, Kaymakamlık, Jandarma Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı makamlarının sembolik olarak öğrenciler tarafından devralınmasıyla başladı.
İlçe meydanındaki törende ise ilk olarak mülki erkan tarafından halkın ve öğrencilerin bayramı kutlandı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve halk oyunu gösterileri sunuldu.
Tören, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve resmi geçitle sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com