İlçelerde Polis Haftası, törenlerle kutlanıyor

İlçelerde Polis Haftası, törenlerle kutlanıyor
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yılı nedeniyle Pazarlar ilçesinde tören düzenlendi.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yılı nedeniyle Pazarlar ilçesinde tören düzenlendi.
Cumhuriyet meydanında Atatürk büstüne çelenk sunulmasının ardından, şehit polisler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törende günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı İlçe Kaymakamı Murat Beşikçi yaptı. Kaymakam Beşikçi, “Ülke Yönetiminde temel ilke, tartışmasız hukukun üstünlüğüdür ve vatandaşımızın hak ve hürriyeti kanunlar çerçevesinde belirlenmiştir. Kamu düzenini korumayı amaçlayan kanunlarımızın uygulanmasında, emniyet teşkilatımıza önemli görevler düşmektedir. Emniyet teşkilatımız, devletimizin demokratik otoritesinin meşru gücünü temsil etmektedir. Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükûnun demokratik kurallar çerçevesinde sağlanmasını, hür ve demokratik ortamın sürdürülmesen temin etmek polisimizin en önemli görevidir. Unutulmamalıdır ki; demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında, ancak toplumda huzur ve güvenin sağlanmasıyla mümkündür. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Polis teşkilatımız, kazanmış olduğu deneyimleri, teknik bilgi ve donanımlarıyla provokasyon eylemlere karşı sağduyulu yaklaşım ve soğuk kanlı tavrıyla herkese örnek olmaktadır. Emniyet teşkilatımızın 166. kuruluş yıldönümü vesilesiyle görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm personelimize sevgi ve başarı dileklerimi sunuyorum” diye konuştu.
İlköğretim ve liseler arasında düzenlenen Polis haftası konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Öğrenciler tarafından polis haftası ile ilgili şiirler okundu.
Tören Sonrasında İlçe Emniyet Amiri Hasan Uzunay, Emniyet amirliğinde verdiği kokteyl ile tebrikleri kabul etti.
Emniyet teşkilatının 166. kuruluş yıldönümü törenine Pazarlar Kaymakamı Murat Beşikçi, Garnizon Komutanı Cengiz Kuzu, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Torun, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Bahar Çelik, daire amirleri, polisler ve vatandaşlar katıldı.
HİSARCIK
Hisarcık ilçesinde, Cumhuriyet İlköğretim Okulunun anasınıfı öğrencileri, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret etti.
Yüzlerinde ''155'' yazısı bulunan 25 öğrenci, anasınıfı öğretmenleri Dilek Açıkgöz ve Emine Yıldırım gözetiminde polis araçlarıyla okuldan alınarak, İlçe Emniyet Amirliğine getirildi.
İlçe Emniyet Amiri Tarık Türkoğlu'ndan makamında polislik mesleği ve 155 Polis İmdat Hattı hakkında bilgi alan çocuklar, hediye edilen balonları ellerine alarak binadaki birimleri gezdi. Polis Merkezi Amiri Naim Ünver, çocuklara birimlere ilişkin bilgi vererek, MOBESE odasını tanıtıp burada yapılan çalışmaları anlattı.
Nezarethaneyi de gezen minikler, daha sonra polis araçlarıyla okula götürüldü.

-GEDİZ VE HİSARCIK İLÇELERİNDE ŞEHİT POLİSLER İÇİN MEVLİT OKUTULDU-
KÜTAHYA - Gediz ve Hisarcık ilçelerinde, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında şehit polis mensupları için mevlit okutuldu.
Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğünce Ulu Cami'de düzenlenen mevlite, şehit polislerin yakınları, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.
İlçe Emniyet Müdürü Seyyid Kutup Özdem, yaptığı açıklamada, yurdun çeşitli yerlerinde vatan için görev yaparken şehit düşen emniyet mensupları ile yakınlarını asla unutmadıklarını belirterek, etkinlikler çerçevesinde şehit polislerin ailelerini evlerinde ziyaret ederek, onları yalnız bırakmadıklarını, her zaman teşkilat ve personel olarak yanlarında olduklarını gösterdiklerini söyledi.
Hisarcık ilçesinde ise Merkez Çarşı Camisi'nde şehit polis ve askerler için okutulan mevlite vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şehit polis ve askerler için din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve dualar okundu.
Gediz ve Hisarcık'taki mevlite katılanlara, mevlit sonunda gül suyu ve çikolata ikram edildi.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com