İlçenin gurur kaynağı oldular

İlçenin gurur kaynağı oldular
Simav, Uşak ve Türkiye genelinde yapılan çeşitli deneme sınavları ve Matematik Fen olimpiyatlarında Pazarlar İlköğretim Okulunda derece giren öğrenciler ilçenin gurur kaynağı oldular.

Simav, Uşak ve Türkiye genelinde yapılan çeşitli deneme sınavları ve Matematik Fen olimpiyatlarında Pazarlar İlköğretim Okulunda derece giren öğrenciler ilçenin gurur kaynağı oldular.
Matematik Fen olimpiyatlarında Pazarlar İlköğretim Okulu öğrencilerinden Adil Özdemir ve Furkan Burucu Altın, Meryem Ertaş ise Bronz kazandığı, Uşak il genelinde yapılan bilgi olimpiyatlarında 707 başarılı öğrenci arasında Adil Özdemir 12. Furkan Burucu 18 olduğu ve ödül kazandığı bildirildi. Ayrıca 4. Sınıflarda Ceyda Çağrı Türkiye genelinde yapılan deneme sınavında 500 tam puan alarak Türkiye 1. , Furkan Burucu ise Dershaneler birliğinin Simav, Şaphane ve Pazarlar genelinde İlköğretim Okulları 5. Sınıflar arasında yaptığı deneme sınavında 1. olduğu bildirildi.
Pazarlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevği, yaptığı açıklamada, “Pazarlar İlköğretim Okulu öğrencileri Simav, Uşak ve Türkiye genelinde yapılan deneme sınavları ve Matematik Fen olimpiyatlarında büyük başarılar kazandılar. Matematik Fen olimpiyatlarında Adil Özdemir ve Furkan Burucu Altın, Meryem Ertaş ise Bronz madalya kazandı. Uşak ili genelinde yapılan bilgi olimpiyatlarında Adil Özdemir12.ve Furkan Burucu 18. oldular. 4. sınıflarlarda Ceyda Çağrı Türkiye genelinde yapılan deneme sınavında 500 tam puan alarak Türkiye 1. oldu. Yine Pazarlar İlköğretim Okulu Öğrencilerimizden Furkan Burucu Dershaneler birliğinin Simav, Şaphane ve Pazarlar genelinde yaptığı deneme sınavında 1. oldu. İlçe Benchmarking çalışmaları sonuçlarını vermeye başladı. Bu başarıların gelmesinde emeği geçen başta Kaymakamımız Murat Beşikci'ye, İlçe Belediye Başkanımız Ahmet Torun'a, Okul müdürüne, okul idarecilerine, öğretmenlerimize, velilere ve öğrencilerimize teşekkür ederim. Bu başarılar ortak çalışmanın ürünüdür. Çalışmaların süreklilik arz ederek SBS ve YGS sınavlarına da yansıyarak ilçemiz, ilimiz ve Türkiye genelinde arzu edilen derecelere ulaşacağımıza umut ediyorum. Bu başarılarda emeği geçen bütün öğretmenlerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com