İletişimciler Nabi Avcı'dan müjde bekliyor!

İletişimciler Nabi Avcı'dan müjde bekliyor!
Üniversitelerin iletişim fakültesinde okuyan ve mezun olanların bugünlerde gözü kulağı yeni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'da.

Milli eğitim Bakanı Avcı'ya “Medya okur yazarlığı dersi ile ilgili çalışma yapacak mısınız?” sorusunu yönelten CHP'li Dibek, Televizyon vb. araçların izleyicisi konumundaki sosyal bilgiler öğretmenleri yerine bu dersi iletişim fakültesi mezunlarının vermesinin daha doğru olacağını ifade etti.

İletişim Fakültesi mezunları ders vermeli

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya medya okur yazarlığı dersinin zorunlu hale getirilmesi ve iletişim fakültesi mezunları tarafından okutulması konusunda bir çalışma yapılıp yapılmadığını sordu. Dibek, konu ile ilgili soru önergesini meclis başkanlığına sundu.

Medyayı iyi anlamak için, yazılı ve yazılı olmayan, büyük çeşitlilik gösteren formatlardaki (televizyon, video, sinema, reklâmlar, internet v.s.) mesajlara ulaşma, bunları çözümleme, değerlendirme ve iletme yeteneği kazanabilmesi için seçmeli olarak okutulmaya başlanan medya okur yazarlığı dersinin tam verimli olması için zorunlu hale gelmesi gerektiğine dikkat çeken Dibek, “Bu dersi iletişim fakültesi mezunlarının vermesi, dersi alan öğrencilerin bilinçlenmesini sağlar” dedi.

Bakan Nabi Avcı’nın iletişim profesörü olduğunu anımsatan CHP'li Turgut Dibek, Bakan Avcı'nın yazılı olarak yanıtlamasını istediği sorular ise şunlar ;

Medya okur yazarlığı dersini seçen kaç öğrenci vardır?

Ülkemizde kaç okulda medya okur yazarlığı dersi okutulmaktadır?

Bu dersleri hangi branş öğretmenleri, ne oranda vermektedir?

Televizyon vb. araçların izleyicisi konumundaki sosyal bilgiler öğretmenleri yerine bu dersi iletişim fakültesi mezunlarının vermesi sizce daha doğru değil midir?

Medya okur yazarlığı dersinin iletişim fakültesi mezunları tarafından okutulması için bir çalışmanız olacak mıdır?

Medya okur yazarlığı dersinin zorunlu dersler kapsamına alınması için bir çalışma yapacak mısınız?(BCK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com