İlginç projeleri ile Tübitak’ın dikkatini çektiler

İlginç projeleri ile Tübitak’ın dikkatini çektiler
(MEB) İlköğretim öğrencilerine yönelik matematik ve fen bilimleri dalında, “Bu Benim Eserim” isimli Proje yarışması düzenledi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim öğrencilerine yönelik matematik ve fen bilimleri dalında, “Bu Benim Eserim” isimli Proje yarışması düzenledi.
Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, yarışmaya “Pascare Sayı Dizisi” isimli proje ile katılan Simav Savcılar İlköğretim Okulu'ndan Erdoğan Çakır ve Fadime Tokgöz’ün kendi dalında çığır açacağına inandığı eserin TÜBİTAK Bölge Bilim Kurulu üyelerinin dikkatini çekerek 10 ve 11 Nisan 2012 tarihinde Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek Bölge Sergisine davet edilmesinin kendilerini sevindirdiğini bildirdi.
Şirikçi, 10 ve 11 Nisanda rehber öğretmenleri Mehtap Çeri önderliğinde Bursa’ya giderek sergiye katılacak öğrencilerin TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeleri ile görüşmelerde bulunacaklarını ve projenin ilgi çekmesi durumunda Ankara’da yapılacak final sergisine katılma hakkını elde edebileceklerini kaydetti.
Şirikçi, “Öğrencilerimize güvenim sonsuz. Projelerinin başarılı olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com