İlginç toplantı

İlginç toplantı
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi tarafından düzenlenen 'Anne Sigarayı Bırak' projesi çerçevesinde bir okulda düzenlenen sigarayı bıraktırma toplantısına bir kişi katılmadı.

İlki geçtiğimiz hafta başlatılan ve İl Sağlık Müdürlüğü ile Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi tarafından düzenlenen 'Anne Sigarayı Bırak' projesinin ikinci toplantısı Erenler Yücel Ballık İlköğretim Okulu'nda yapıldı.

Özellikle ilköğretim çağındaki öğrenci velilerine ulaşarak, sigaranın çocuklar üzerindeki zararlarını anlatarak sigaraya karşı savaşı amaçlayan projenin ikinci toplantısına bir öğrenci velisinin bile katılmaması proje yürütücülerinin şaşkına çevirdi.

Duyurusu bir hafta öncesinde yapılan toplantıya hiç kimsenin gelmemesi üzerine büyük şok yaşayan konuşmacılar duruma tepki gösterdi. İl Sağlık Müdür Yardımcısı ve İl Kanser Koordinatörü Dr. Sevda Gürsel ile Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevdihe Yağan, toplantıya tek bir veli ve öğretmenin katılmaması üzerine okulu terk etti. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com