İlhan Cihaner'den ses kaydı yorumu

İlhan Cihaner'den ses kaydı yorumu
CHP milletvekili İlhan Cihaner dün akşam internette yayınlanan ve Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin Twitter'da açıklama yaptı.

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner dün akşam internette yayınlanan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin Twitter’daki hesabında açıklamalar yaptı.

Cihaner kayıtların mahkeme kararıyla dahi dinlenmiş olsa kanuna aykırı olduğunu söyledi. Cihaner bunun için CMK 135(2) maddesini gösterdi ve “…anıklıktan çekilebilecek kişiler arasındaki iletişim kayda alınamaz, bu durum sonradan anlaşılırsa kayıtlar derhal yok edilir” dedi.

Cihaner ardından “Ancak; arama, el koyma, para transferi ve en önemlisi "kanuna ve genel ahlaka" uygun elde edildiği ispat edilemeyen para gibi deliller kullanılabilir. Bu nedenle soruşturmanın gizliliği derhal kaldırılıp fezlekeler meclise gönderilmelidir” yazdı.

Cihaner son olarak fezlekelerin Meclis’e gönderilmesi gerektiğini ve tek delilin bu ses kaydı olması durumunda “baba – oğul arasında ve montaj” savunmasının anlamlı olacağını yazdı.
Cihaner ayrıca imha edilmesi gereken kayıtları imha etmeyen ve arşivleyenlerin de en az "hırsızlar" kadar tehlikeli olduğunu yazdı.

Cihaner Twitter'daki açıklamalarında yolsuzlukların "komplo, montaj" şeklinde iddialarla savunulamayacağını belirtip hükümetin istifa etmesini istedi.

Cihaner son tweetinde ise şunu yazdı; "Ülkemize musallat olan -şimdi araları bozulan- bu "çetelerin" kirli savaşından, ne özgürlük, ne demokrasi, ne de dürüst yönetim çıkar."  (MRK)


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com