Ilıca'ya içme suyu terfi hattı

Ilıca'ya içme suyu terfi hattı
Kütahya'nın Gediz İlçesinde, Ilıca Kaplıca'sının ileriye yönelik soğuk su ihtiyacının karşılaması amacıyla yeni içme suyu terfi hattı yapılıyor.

5 bin 180 metre uzunluğundaki yeni içme suyu terfi hattı çalışmaları devam ederken, Abide Köyü'nden başlamak üzere Ilıca Kaplıcası içme suyu depolarına kadar uzanan hattın 35 lt/sn suyu ılıca kaplıcasına taşıyacağı bildirildi.

Konu hakkında bilgi veren Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Ilıca Kaplıcasının uzun yıllar içme suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla belediye tarafından terfi hattı yapımına başlandığını söyledi.

Abide Köyünden başlayıp Ilıca Kaplıcasına kadar toplam 5 bin 180 metrelik terfi hattı için ihalenin tamamlanarak, çalışmalara başlandığını belirten Başkan Saraoğlu, "280'lik polietilen boru ile 35 lt/sn suyu kaplıcamıza ulaştıracağız.Gediz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüz ve İller Bankası İçme Suyu Şube Müdürlüğü'nün müşterek kontrolörlük ve müşterek denetimlerinde yapılan terfi hattı ile Ilıca Kaplıcasında yapılması planlanan yatırımlarda geleceğe yönelik içme suyu problemi yaşanmayacaktır" dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com